ABD, Ukrayna'yı durdurmaya çalışıyor!

ABD'nin Ukrayna'yı Rusya'daki enerji tesislerine yönelik saldırılara son vermeye çağırdığı ifade edildi. ABD'nin uyarısının 'dünya petrol fiyatlarıyla ilgili olduğu belirtilirken dün yayınlanan bu haberin ardından Rusya'nın başkenti Moskova'da bir terör saldırısı gerçekleşti. İşte ayrıntılar..

23 Mart 2024 Cumartesi 16:47 - Güncelleme: 23 Mart 2024 Cumartesi 16:56
Kaynak: haber merkezi
ABD'nin Ukrayna'yı Rusya'daki enerji tesislerine yönelik saldırılara son vermeye çağırdığı ifade edildi. ABD'nin uyarısının 'dünya petrol fiyatlarıyla ilgili olduğu belirtilirken dün yayınlanan bu haberin ardından Rusya'nın başkenti Moskova'da bir terör saldırısı gerçekleşti. 
 
Financial Times (FT) gazetesi,  Rusya'yı vurması için Kiev'e her türlü askeri ve mali yardımı sağlayan ABD'nin bu saldırıların petrol fiyatları üzerindeki etkisi konusunda endişelenmeye başladığını duyurdu. Haberde sözlerine yer verilen Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Sözcüsü John Kirby, "Biz, Rusya içindeki saldırıları teşvik etmiyoruz ve onlara izin vermiyoruz" iddiasında bulundu. Ancak bu haberin ardından Rusya'da dün akşam saatlerinde bir terör saldırısı gerçekleşti.
 
 
ABD'nin Ukrayna'dan Rus enerji tesislerine saldırıları durdurmasını istediğini belirten gazete, İHA saldırılarının sislerine yönelik saldırılara son vermeye çağırdığını ve bunun küresel piyasalarda petrol fiyatlarının artmasına yol açabileceği ve misilleme önlemlerini teşvik edebileceği uyarısında bulunduğunu aktardı.
 
 
Gazete, ABD'nin uyarılarının bizzat Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) ve Ukrayna Savunma Bakanlığı Ana İstihbarat Dairesi'nin üst düzey yöneticilerine yapıldığını da bildirdi. FT'ye konuşan bir bürokrata göre Beyaz Saray, Ukrayna İHA'larının Rusya'daki petrol tesislerine yönelik 'küstah saldırıları' karşısında giderek daha fazla hayal kırıklığına uğruyor. Washington ayrıca Rusya'nın Batı'nın güvendiği enerji altyapısına karşı misilleme niteliğinde önlemler alabileceğinden de çekiniyor.
 
Ukrayna ordusu, son dönemde Rusya topraklarındaki tesislere İHA ve çeşitli insansız araçlarla düzenlediği saldırı girişimlerini sıklaştırdı. Başta Kırım ve sınırdaki bölgeler olmak üzere başkent Moskova'daki altyapı tesislerini de hedef alan Ukrayna'nın insansız araçlarının çok büyük bir bölümü Rus ordusu tarafından hedefine ulaşamadan imha ediliyor.
Kaynak: haber merkezi
Banu Alkan, kafayı Hadise'nin göğüslerine taktı

Banu Alkan, kafayı Hadise'nin göğüslerine taktı

Arda Güler’de de var! Arap sevgiliden Naomi’ye 12 milyonluk armağan!

Arda Güler’de de var! Arap sevgiliden Naomi’ye 12 milyonluk armağan!

Hasan Can Kaya, apar topar ameliyata alındı

Hasan Can Kaya, apar topar ameliyata alındı