Tıp bile şaşırdı! 22 yaşında, '22 gün arayla' ikiz doğurdu

İngiltere'de inanılması güç bir olay yaşandı. Birleşik Krallık'ta bir annenin farklı hastanelerde 22 gün arayla ikiz doğurması doktorları ve diğer ikiz anneleri şaşkına çevirdi.

1 Nisan 2024 Pazartesi 13:54 - Güncelleme: 1 Nisan 2024 Pazartesi 13:54
Kaynak: Eraycan Erginbaş
İngiltere'de inanılması güç bir olay yaşandı. Birleşik Krallık'ta bir annenin farklı hastanelerde 22 gün arayla ikiz doğurması doktorları ve diğer ikiz anneleri şaşkına çevirdi.
 
22 yaşındaki Kayleigh Doyle, SWNS'ye doğumlar arasındaki fark hakkında şunları söyledi : "Bugüne kadar Birleşik Krallık'ta 22 günü aşabilecek bir kadın bulamadım."
 
Doyle, Ekim 2020'de ikizlere hamile kaldı ve tüm taramalarının normal olduğunu hatırladı.
 
 
15 Mart 2021'de doğum sancılarını hissedene kadar herhangi bir komplikasyon yaşamadığını söylüyor.
 
“İkiz sahibi olmanın getirdiği tüm risklerin farkındaydım. Komplikasyonlardan çok endişelendiğim için özel doktor randevuları bile ödedim” dedi. “22 buçuk haftaya geldiğimde, kelimenin tam anlamıyla yataktaydım ve hayatımın en kötü acısını yaşadım. Ne olup bittiğinden emin değildim, bu yüzden alt kattaki tuvalete gittim ve suyum geldi.”
 
Doyle, Royal Oldham Hastanesi'ne kaldırıldı ve beş gün boyunca gözlem altında tutuldu.
 
 
Arlo bebeği 20 Mart 2021 sabah saat 4:20'de doğal olarak doğurdu. Bebek Arlo'dan 17 hafta erken doğmuştu ve yalnızca 1,1 kilo ağırlığındaydı.
 
Ölü doğmuştu ve doktorlar bunun nedeninin plasentada bir kan pıhtısı olabileceğini varsayıyordu.
 
Doyle, "Normal bir bebeğe benziyordu" diye hatırladı. Doktorlar, doğum yaptıktan sonra beni oturttular ve 'ikiz iki'nin hayatta kalmasını beklemediklerini ve muhtemelen önümüzdeki birkaç saat içinde doğacağını söylediler."
 
 
Ancak Arlo'nun erkek kardeşi hemen gelmedi. Doyle'un kasılmaları durdu ve dinlenmesi için eve gönderildi.
 
Manchester'lı anne, "İlk bebeğimi doğurmanın yarattığı travmanın ardından eve gidebileceğimi söylediklerinde şaşkına dönmüştüm" dedi.
 
Saint Mary's Hastanesi'nde farklı bir doktordan randevu almaya başladı.
 
Doyle, "İki doğum arasında günlük kontrollerimiz vardı" diye açıkladı. "Geçen her gün buna gerçekten inanamadığını söylüyordu."
 
 
İnanılmaz bir şekilde, 22 gün sonra Astro, 11 Nisan sabah saat 4:12'de Saint Mary's'deki sezaryen yoluyla teslim edildi ve o her şeye rağmen başarılı oldu.
 
Doktorlar , plasentanın rahim iç duvarından ayrıldığı ve potansiyel olarak bebeği oksijenden mahrum bıraktığı plasental abrupsiyonu keşfettikten sonra ameliyatı gerçekleştirmeye karar verdiler .
 
Şu anda 2 yaşında olan Astro, doğduğunda 2 kilo ağırlığındaydı. Erken doğmaktan kaynaklanan, kalbinde bir delik ve gözlerde anormal kan damarı büyümesine neden olan retinopati gibi komplikasyonlar yaşadı.
 
 
Doyle, "Astro geldiğinde bu kadar süre boyunca hayatta kaldığına inanamadım" diye itiraf etti.
 
Astro'yla eve geldikten iki hafta sonra Doyle, Arlo için bir cenaze töreni düzenledi.
 
İkizinin acısını çekerken bir bebeği büyütmenin inanılmaz derecede zor olduğunu söyledi.
 
“Bebekler için her şeyin iki katını almıştık; iki bebek karyolası, iki koltuklu bir bebek arabası. TikTok'ta takip ettiğim ikiz annelerin tüm dönüm noktalarını kaydettiğini görmek zordu" diye itiraf etti.
 
Kaynak: Eraycan Erginbaş
Deadpool ve Wolverine'den yeni fragman

Deadpool ve Wolverine'den yeni fragman

Nesrin Cavadzade, 'Kıvrımsızsın' diyenlere soyunarak yanıt verdi

Nesrin Cavadzade, 'Kıvrımsızsın' diyenlere soyunarak yanıt verdi

Hazal Subaşı, ilişki taktiği verdi! İşte o sırrı

Hazal Subaşı, ilişki taktiği verdi! İşte o sırrı