SON DAKİKA | Arçelik tarih oluyor! Koç Grubu'nda neler oluyor?

SON DAKİKA | Arçelik artık tarih oldu. Koç Grubu'nun 'amiral gemilerinden' olan Arçelik A.Ş, globalleşme stratejisinden dolayı Türkiye dahil tüm coğrafyalarda kurumsal markasının artık Beko olduğunu duyurdu. İşte ayrıntılar..

4 Nisan 2024 Perşembe 12:49 - Güncelleme: 4 Nisan 2024 Perşembe 16:45
Kaynak: haber merkezi
Arçelik artık tarih oldu. Koç Grubu'nun 'amiral gemilerinden' olan Arçelik A.Ş, globalleşme stratejisinden dolayı Türkiye dahil tüm coğrafyalarda kurumsal markasının artık Beko olduğunu duyurdu.
 
Kurumsal markasının artık Beko olduğunu açıklayan Arçelik A.Ş., bununla ilgili olarak da KAP'a bildirimde bulundu.
 
 
Bunun globalleşme stratejisi olduğu vurgusu yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;
 
"Globalleşme stratejimiz kapsamında Arçelik A.Ş.'nin, Türkiye dahil tüm coğrafyalardaki kurumsal markası bundan sonra Beko olarak kullanılacak olup böylece, tüm dünyadaki çalışanlarımız ve operasyonlarımızın ortak bir kurumsal marka çatısı altında biraraya getirilmesi hedeflenmektedir.
 
 
Bu kapsamda yurtdışı bağlı ortaklıklarımızın kurumsal unvanları da Beko kurumsal markasını içerecek şekilde değiştirilmektedir. Şirketimiz Türkiye'deki faaliyetlerini Arçelik Pazarlama A.Ş. üzerinden başta Arçelik olmak üzere yerel değer yaratan tüm markaları ile (Arçelik, Beko, Grundig, Altus, Leisure) sürdürmeye devam edecektir.
 
Beko, dünya çapında 57 ülkedeki iştirakleri aracılığıyla 55.000 çalışanıyla faaliyet göstermekte olup, 13 ülkede 45 üretim tesisi bulunmaktadır (Türkiye, İngiltere, İtalya, Romanya, Slovakya, Polonya, Güney Afrika, Rusya, Pakistan, Hindistan, Bangladeş, Tayland ve Çin).
 
Beko sahibi olduğu veya limitli marka kullanım hakkı olduğu 22 ürün markası ile global olarak faaliyet göstermektedir. (Arçelik, Beko, Whirlpool**, Grundig, Hotpoint, Arctic, Ariston**, Leisure, Indesit, Blomberg, Defy, Dawlance, Hitachi**, Voltas Beko, Singer**, ElektraBregenz, Flavel, Bauknecht, Privileg, Altus, Ignis, Polar)."
 
Kaynak: haber merkezi
Banu Alkan, kafayı Hadise'nin göğüslerine taktı

Banu Alkan, kafayı Hadise'nin göğüslerine taktı

Arda Güler’de de var! Arap sevgiliden Naomi’ye 12 milyonluk armağan!

Arda Güler’de de var! Arap sevgiliden Naomi’ye 12 milyonluk armağan!

Hasan Can Kaya, apar topar ameliyata alındı

Hasan Can Kaya, apar topar ameliyata alındı