CHP'ye geçen Beyoğlu Belediyesi'nde mutfağı boşalttılar

31 Mart Yerel Seçimlerde Beyoğlu Belediyesi AK Parti'den CHP'ye geçmişti. CHP’nin kazandığı Beyoğlu Belediyesi’nin Eğitim Mutfağının malzemeleri ‘sözleşme süresinin’ bitmesi gerekçe gösterilerek belediye binasından çıkartıldı.

4 Nisan 2024 Perşembe 11:12 - Güncelleme: 4 Nisan 2024 Perşembe 11:12
Kaynak: haber merkezi
31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin adayı İnan Güney yüzde 49 oranında oy alarak belediye başkanı seçildiği fakat henüz mazbatasını almadığı için yönetimin devredilmediği Beyoğlu Belediyesi’nde AK Parti yönetimi yaptığı hareketle gündemi salladı.
 
Belediyenin Mutfak Sanatları Akademisi (BESMEK) Kasımpaşa Eğitim Merkezi’nde mutfak eğitimleri için kullanılan malzemeler, dün gece saatlerinde bina dışına çıkarıldı.
 
Durumun çevre sakinlerinin dikkatini çekmesi üzerine güvenlik güçleri olay yerine geldi.
 
Taşınma işlemine yönelik resmi bir evrakın olmaması üzerine malzemeler tutanak tutularak içeriye taşındı.
 
Sabah saatlerinde Beyoğlu Belediyesi antetli kağıdına Beyoğlu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Ali Koca imzasıyla “Şirketiniz tarafından 10.11.2023 tarihinde Besmek Mutfak Sanatları Akademisi eğitimleri için teslim edilen (2 katlı elektrikli taş tabanlı sehpalı fırın, 2 katlı elektrikli taş taban maya kabini, 10 tepsili elektrikli konveksiyonel maya kabinli elektrikli fırın, 35 kg un kapasiteli spiral mikser, 40 lt Planet mikser) fırın ve cihazlar sözleşme süresi bittiği için BESMEK eğitim merkezimizden teslim alabilirsiniz. Eğitime vermiş olduğunuz destek için teşekkür ederiz” şeklinde evrak hazırlandı.
 
Firma yetkilileri malzeme ve cihazları kamyona yükleyerek götürdü. Firma yetkilileri sözleşmenin 1 Nisan itibariyle son bulduğunu ve ürünlerin İstiklal Caddesi, Hasköy ve Kasımpaşa meydanında bulunan ledlerde süresiz olarak video görüntülenmesi karşılığında verildiğini iddia etti.
 
Kaynak: haber merkezi
Banu Alkan, kafayı Hadise'nin göğüslerine taktı

Banu Alkan, kafayı Hadise'nin göğüslerine taktı

Arda Güler’de de var! Arap sevgiliden Naomi’ye 12 milyonluk armağan!

Arda Güler’de de var! Arap sevgiliden Naomi’ye 12 milyonluk armağan!

Hasan Can Kaya, apar topar ameliyata alındı

Hasan Can Kaya, apar topar ameliyata alındı