Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan saldırı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlere az günler kala Ankara Millet Bahçesi'nde miting düzenledi. Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın başkenti Moskova'da konsere düzenlenen saldırı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

23 Mart 2024 Cumartesi 14:45 - Güncelleme: 23 Mart 2024 Cumartesi 15:22
Kaynak: haber merkezi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlere az günler kala Ankara Millet Bahçesi'nde miting düzenledi. Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın başkenti Moskova'da konsere düzenlenen saldırı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

"Moskova'daki bir konser salonuna gerçekleştirilen terör saldırısı dolayısıyla Rusya hükümetine taziyelerimizi iletiyoruz, saldırıyı şiddetle kınıyoruz"
 
"Terör kimden gelirse, faili kim olursa olsun kabul edilemez. Terörün kanlı, kalleş yüzünü çok iyi bilen bir ülke olarak, Rus halkının acısını paylaşıyoruz"
 
İnşallah 31 Mart'ta Ankara'yla aramızdaki muhabbetin derinliğine uygun bir sonuçla telafi edeceğiz. Başkentimize de böylesi yakışır. Ankara'nın milli mücadelenin ardından başkent olması öyle birilerinin iddia ettiği gibi tesadüf eseri değildir. Tarihinin her döneminde Ankara, şehir kimliğini muhafaza etmiş bir yerdir. 'Ankara bir bozkır kasabasaydı' diyerek bu şehri küçümseyenler onun parıltılı geçmişinden habersizler. Devlet kuracak organizasyonuna sahip Ankara Ahileri'nin çabaları bile bunu kanıtlar.
 
Biz de bu Ankara'ya layık olmaya çalışıyoruz. Bu devlet sadece sahip olduğu kamu gücüyle değil, sanayisiyle, ticaretiyle ve en önemlisi insanıyla ülkemizin incisidir. Bugün burada bir araya gelen sizler sadece Ankara'ya ülkemize değil tüm dünyaya mesaj veriyorsunuz. Şimdi burayı bu millet bahçesini kim yaptı? Murat Kurum kardeşimiz bakan iken o yaptı. Şu an nerede? İstanbul'da. İstanbul'u kazanmak Murat kardeşimize yakışır.
 
Tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, buradaki gibi kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Bir asır önce düşman Ankara'nın kapısına kadar dayanmıştı. Top seslerinin meclisten duyulduğu o dönemde ortaya konan güçlü iradenin yankıları hala sürüyor. Aynı irade 15 Temmuz'da da ortaya çıktı. Bu irade tüm demokrasi atılımlarımıza ilham oldu. Çok partili siyasi hayata geçtiğimizden beri her kara bulut toplandığında baharı önce Ankara başlattı. Milletimizin her bir ferdinin hayatına dokunan hak ve özgürlük reformlarımızı burada gerçekleştirdik. 2023 hedeflerimizi Ankara ile birlikte fiiliyata geçirdik.
 
Türkiye Yüzyılı'nda bizimle yol yürüyeceğinize inanıyorum. Bunun için söz veriyor musunuz? Ankara yanımızda olduğu müddetçe yedi düvel karşımıza çıksa yıkar geçeriz. Kardeşlerim Ankara'yı bilmek, anlamak, sevmek elbette önemli. Ama asıl mühim olan Ankara'yı. tüm vasıflarına uygun eser ve hizmetlerle donatmaktır.
 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MANSUR YAVAŞ'I HEDEF ALDI

 
Bu CHP'nin pratiğidir. İstanbul'da da böyleydi. Çöp, çukur, çamur... 5 yıl boşuna geçti. Onun için 31 MArt çok önemli. Ankara'yı başkentlik sıfatına uygun hizmet veremeyenlerden kurtarmanın vakti çoktan gelmiştir. 31 Mart akşamı bunun hakkını verelim. Burası hiçbir şey yapmayarak üstüne bir de bununla övünerek idare edilecek bir yer değildir.
 
Ankara daha fazla ataleti kaldıramaz. Nedir bu yavaşlardan çektiğimiz ya... Ankara'yı bir an önce kurtarmak gerekiyor. Sandıkları patlatalım, Turgut Altınok kardeşimize Büyükşehirde ve diğer kardeşlerimize ilçelerde oy verelim. Kimsenin şahsıyla alıp veremediğimiz yok. Amacım, 1000 yıllık kadim yurdumuzu hak ettiği yatırımlarla buluşturmaktır. Cumhurbaşkanınız olarak biz üstümüze düşeni fazlasıyla yapıyoruz, yapacağız. Yerel yönetimlerle el ele vererek 1 Nisan'dan itibaren çok daha farklı bir hizmeti ortaya koyacağız.
Kaynak: haber merkezi
Kızıl Goncalar 15. bölüm fragmanı; Suavi ölecek mi?

Kızıl Goncalar 15. bölüm fragmanı; Suavi ölecek mi?

Melisa Döngel, frikikten kaçamadı; İç çamaşırsız yakalandı

Melisa Döngel, frikikten kaçamadı; İç çamaşırsız yakalandı

Wanda Nara'dan TikTok'a özel şov! Hem de sütyensiz

Wanda Nara'dan TikTok'a özel şov! Hem de sütyensiz