Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı! İşte o anlar

31 Mart Yerel Seçimlerinde tekrar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı.

3 Nisan 2024 Çarşamba 16:26 - Güncelleme: 3 Nisan 2024 Çarşamba 17:57
Kaynak: haber merkezi
31 Mart Yerel seçimlerde yüzde 51,15 oy oranıyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'na seçilen Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı.
 
Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde mazbatasını alan Ekrem İmamoğlu açıklamalarda bulundu.
 
 
EKREM İMAMOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI
 
"Benim için elbette çok özel bir gün. Bunu ikinci kez yaşıyoruz. Çok onurluyuz, gururluyuz, sorumluluğumuzun farkındayız. İstanbul halkına yakışan bir ortam sağlandı. Aslında 16 milyona verilen bir mazbata bana verilen mazbata. Allah mahçup etmesin."
 
16 milyonun mazbatası aslında bu. Bunun sorumluluğu çok büyük. Bunu çok derinden hisseden birisiyim. Allah beni bu şehrin vatandaşlarına, ülkemizin vatandaşlarına ve hatta insanlığına beni mahçup etmesin.
 
Böylesi bir şehrin her insanından faydalanmanın daha yukarıya taşımak konusunda kararlı ve istekliyiz. Bu işin emenatçisi olduğunu bilen bir anlayışa sahibim. Daha da iyi bir 5 yıl geçireceğimize eminim.
 
Dualarıyla bize katkı sunan nice insanlarımıza, başta Genel Başkanımız Özgür Özel'e, partimizin her bireyine, emekçisine herkese tek tek teşekkür ediyorum. Büyük bir emek var bunun arkasında.
 
Mazbatamız hayırlı olsun. Bu güzel şehrin sorumluluğunu bir kez daha üstlenmenin gururunu yaşıyorum.
Dün çok talihsiz bir kaza yaşadık, çok sayıda insanımızı kaybettik. Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.
16 milyon İstanbullunun 31 Mart'ı bir demokrasiye bayramına dönüştürdüğünü söylemek isterim. Demokratik tercihlerini bana oy vererek ya da vermeyerek ya da başka türlü tavırlarla, hiç fark etmiyor, bu süreçteki her tavrı çok değerli buluyorum.
Bu şehirde kimse kendini çaresiz hissetmesin diye çok çalışacağız. Bu keyiften herkes keyif alacak. Önümüzdeki 5 yılda şehrimizin dünyadaki konumunu çok daha yüksek seviyelere hep birlikte taşıyacağız.
İnşallah bu engelleme girişimleri bir daha olmaz, inşallah buna son verirler. İş birliğine dayalı, saygılı ve özenli gündemi hep birlikte var ederiz, temennim budur. Vatandaşla inatlaşmanın kendilerine fayda vermediğini anladılar.
 
Şu anda arzu etmediğimiz ve kaygılandığımız birtakım çifte standart kararlar alınıyor. İlgiyle ve titizlikle takip ediyorum. Van'da yaşanan tam bir garabet! Bu konuda demokrasiden, haktan, hukuktan ve adaletten yana olmaktan bu kardeşiniz asla vazgeçmeyecek!
 
Haksızlığı görüp de susan dilsiz şeytan olur. Bana yapılınca haksızlık, başkasına yapılınca uzaktan seyretmek bu memleketin hiçbir insanına yakışmaz. Allah şahit, ben hak yemem, hakkımı yedirmem derken rakibim de olsa hakkı yeniyorsa gidip onun elini kaldırmayan namerttir! İmamoğlu'nun işi seçim bitti değil, benim işim yeni başlıyor.
 
 
Tuzla'da, Beykoz'da süreç uzatıyorlar. Tuzla'da dünya kadar fark var. Kendi malı mülkü bazı kişiler bu seçimden sonra devretme erdemini bile gösteremez. Ne halt yiyeceklerini bilemeyiz. Açık çağrı yapıyorum; birilerinin kötü niyetine, ekmeğine yağ sürmeyin. Derhal arkadaşımın mazbatasını verin!
 
Kaynak: haber merkezi
Banu Alkan, kafayı Hadise'nin göğüslerine taktı

Banu Alkan, kafayı Hadise'nin göğüslerine taktı

Arda Güler’de de var! Arap sevgiliden Naomi’ye 12 milyonluk armağan!

Arda Güler’de de var! Arap sevgiliden Naomi’ye 12 milyonluk armağan!

Hasan Can Kaya, apar topar ameliyata alındı

Hasan Can Kaya, apar topar ameliyata alındı