Girişi yasaklanmıştı! Sinem Dedetaş, Üsküdar’da tarih yazdı!

2019'dan önce, Haliç Tersanesi'nin AVM yapılmasına karşı çıktığı için AK Parti yönetimindeki İBB tarafından tersaneye girişi yasaklanan gemi mühendisi Sinem Dedetaş, Üsküdar'ın yeni belediye başkanı seçildi. AK Parti’nin kalesi olarak kabul edilen Üsküdar’da Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan’ın da konutu bulunuyor.

1 Nisan 2024 Pazartesi 11:54 - Güncelleme: 1 Nisan 2024 Pazartesi 11:54
Kaynak: ELİF KIZILÇAY

31 Mart yerel seçimlerini CHP'nin adayı Sinem Dedetaş oyların yüzde 49,91'ini alarak kazandı. AK Parti’nin adayı Hilmi Türkmen ise oyların yüzde 42,38'ini aldı. Bu sonuça AK Parti yönetimindeki Üsküdar, CHP'ye geçmiş oldu.

Üsküdar'ın yeni belediye başkanı Sinem Dedetaş'ın hikayesi oldukça dikkat çekici. Gemi mühendisi olan Dedetaş, İBB CHP yönetimine geçmeden önce, Haliç Tersanesi'nin alış veriş merkezi yapılmasına karşı çıkmış, bu nedenle AKP yönetimi tarafından tersaneye girişi yasaklanmıştı.

2019'da Ekrem İmamoğlu'nun İBB başkanı seçilmesiyle Sinem Dedetaş, Haliç Tersanesi'nin bağlı olduğu Şehir Hatları'na Genel Müdür olarak atandı ve tersanenin amiri oldu. Dedetaş, Haliç Tersanesi'nin cirosunu 1 milyon TL'den 130 milyon TL'ye çıkardı.

Deadpool ve Wolverine'den yeni fragman

Deadpool ve Wolverine'den yeni fragman

Nesrin Cavadzade, 'Kıvrımsızsın' diyenlere soyunarak yanıt verdi

Nesrin Cavadzade, 'Kıvrımsızsın' diyenlere soyunarak yanıt verdi

Hazal Subaşı, ilişki taktiği verdi! İşte o sırrı

Hazal Subaşı, ilişki taktiği verdi! İşte o sırrı