Putin’den talimat! 'Her gün ölmedikleri için pişman olsunlar'

139 kişinin ölümü ve yüzlerce kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan IŞİD saldırısının ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Rusya Soruşturma Komitesi Başkanı Alexander Bastrykin’e verdiği kesin talimat ortaya çıktı: “Her gün yaşadıklarına pişman olsunlar ve dünya Rusya’ya saldırmanın ne demek olduğunu anlasın!”

26 Mart 2024 Salı 11:22 - Güncelleme: 26 Mart 2024 Salı 18:37
Kaynak: ERAYCAN ERGİNBAŞ
1 / 8

Dünya hala IŞİD’in Moskova’ya yaptığı son 20 yılın en kanlı saldırısının şaşkınlığını yaşarken, Rusya cephesinden farklı haberler gelmeye devam ediyor!

2 / 8

Saldırıyı başkanlık konutunda öğrenen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ilk etapta, böyle kanlı bir sonuç beklemediği, ölü sayısı artıkça çok sinirlendiği öğrenildi.

3 / 8

Daha sonra Rusya Soruşturma Komitesi Başkanı Alexander Bastrykin’i konutuna çağıran Putin’in, “Onlara öyle devranın ki her gün yaşadıklarına pişman olsunlar ve tüm dünya ile teröristler Rusya’ya saldırmanın ne demek olduğunu anlasın” diye talimat verdiği ortaya çıktı.

4 / 8

Batı ülkeleriyle Rusya’nın farklı olduğunu dünyaya bir kez daha göstermek isteyen Putin, daha sonra yaptığı açıklamada ise, "Moskova'daki saldırı bir terör eylemiydi. Bu eylem radikal İslamcılar tarafından yapıldı. Suçu kimin işlediğini biliyoruz. Şimdi bu suçu kimin yaptırdığını öğrenmek istiyoruz ve bundan asla vazgeçmeyeceğiz” demişti.

5 / 8

Putin, yakalanan IŞİD militanlarının Ukrayna’ya kaçma çabası içerisinde olduklarını öne sürerek, Ukrayna’nın da bu saldırının ardında olduğuna inanıyor.

6 / 8

Bu arada terör saldırısında ölen 139 kişiden 3’ü çocuk olmak üzere 75’inin kimliği belirlenirken, 40 kişinin vurularak, 2 kişinin hem vurularak hem bıçaklanma sonucu ve 45 kişinin ise yangın sonucu hayatını kaybettiği tespit edildi.

7 / 8

Ayrıca dün çıkarıldıktarı mahkemece tutuklanan saldırının failleri Dalerdjon Barotoviç Mirzoyev, Saidakram Raçabalizod, Şamsidin Fariduni ve Muhammedsobir Fayzov’un ilk duruşmasının 22 Mayıs’ta görüleceği açıklandı.

8 / 8

Kaynak: ERAYCAN ERGİNBAŞ
Banu Alkan, kafayı Hadise'nin göğüslerine taktı

Banu Alkan, kafayı Hadise'nin göğüslerine taktı

Arda Güler’de de var! Arap sevgiliden Naomi’ye 12 milyonluk armağan!

Arda Güler’de de var! Arap sevgiliden Naomi’ye 12 milyonluk armağan!

Hasan Can Kaya, apar topar ameliyata alındı

Hasan Can Kaya, apar topar ameliyata alındı