Sinirini halktan çıkardı, seçimi kaybedince 'İftar çadırını' kaldırdı

İstanbul Sancaktepe'de ev hanımlarına gram altın vadeden AK Parti'li başkan Şeyma Döğücü, seçimi kaybetti. Seçimi CHP'li Alper Yeğin'e kaybetmesinin ardından, belediye sinirini halktan çıkardı ve iftar çadırını kapattı.

2 Nisan 2024 Salı 13:11 - Güncelleme: 2 Nisan 2024 Salı 18:42
Kaynak: haber merkezi
2008’de ilçe olan ve o gün bugündür AK Parti tarafından yönetilen Sancaktepe CHP'ye geçti. Pazar günü sandık sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte CHP’nin adayı Alper Yeğin yüzde 50,59, AKP'nin adayı Şeyma Döğücü yüzde 41,46 oy aldı.
 
 
Medyascope’un haberine göre 24 binin üzerinden oy farklıyla seçimi kaybeden AK Parti'li Döğücü’nün kurdurduğu iftar çadırı dün açılmadı. Belediye binasının hemen yanında kurulan ve Ramazan’la birlikte günlerdir hizmet veren çadıra gelenler kapıda bariyerleri görünce şaşkınlık yaşadı. Mevcut Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün fotoğraflarının yer aldığı iftar çadırın açılmamasına çevredeki yurttaşlar tepki gösterdi.
 
 

SEÇİMİ KAYBETTİ, ÇADIRI KALDIRDI

 
Bir vatandaş, “Şeyma Hanım galiba sadece seçim için çadırı açtı. Oylar bitti çadır gitti. Dükkanı kapatıp gitmiş. Her gelen hayal kırıklığına uğrayıp gidiyor, sadece seçime kadarmış.” dedi. Çadırın olduğu yeşil alanda ailesiyle oturan başka bir vatandaş da Döğücü’nün seçimi kaybettiği için çadırı açmadığını savundu:
 
“Seçim sonucunda başkanın değişmesi Şeyma Hanım’ın özeline yapılan bir şey değil. Hala devir teslim süreci olmadı. Bence Ramazan bitene kadar iftar verebilirlerdi. Samandıra bölgesinde buna ihtiyacı olan birçok insan olduğunu düşünüyorum. İki üç saattir buradayım. Gelen geri gidiyor. Telefon ediyor ‘Açmadılar’ diyor. Ben bunu şu anki belediye başkanının bir ayıbı olarak görüyorum.”
 

"SEÇİM GÖREVLERİ NEDENİYLE ARA VERİLDİ"

 
Sancaktepe Belediyesi’nde görevli ve adını vermek istemeyen bir yetkili alınan kararın seçimde ortaya çıkan sonuca bağlı bir gelişme olmadığını savunarak şunları söyledi:
 
“Çadır kapalı değil. Orada çalışan kişilerin sandıkta görevli olması nedeniyle bu durum ortaya çıktı. Oy verme işlemi ve sonraki gün işin selameti ve insanların dinlenmesi için bu karar alındı. Seçim günü de çadır kapalıydı. Şu parti veya bu partinin kazanmasına endeksli bir olay değil. Yarın tekrar açılacak ve Ramazan’ın sonuna kadar hizmet verecek.”
 
Döğüş, ev kadınlarına her ay yarım gram altın dağıtma vaadinde bulunmasıyla gündem oldu.
Kaynak: haber merkezi
Kızıl Goncalar 15. bölüm fragmanı; Suavi ölecek mi?

Kızıl Goncalar 15. bölüm fragmanı; Suavi ölecek mi?

Melisa Döngel, frikikten kaçamadı; İç çamaşırsız yakalandı

Melisa Döngel, frikikten kaçamadı; İç çamaşırsız yakalandı

Wanda Nara'dan TikTok'a özel şov! Hem de sütyensiz

Wanda Nara'dan TikTok'a özel şov! Hem de sütyensiz