SON DAKİKA | Cemaatten kovulan Cüppeli Ahmet’ten ilk açıklama!

SON DAKİKA | Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, İsmailağa Cemaati'nin kendisi hakkında verdiği ihraç kararına yanıt verdi. Ünlü, "Hasan Efendi nasıl Mahmud Efendi'nin müridiyse ben de Mahmud Efendi'nin müridiyim, mürit müridi nasıl ihraç edecek? Öte yandan videoda montaj söz konusu" dedi. 

28 Mart 2024 Perşembe 12:10 - Güncelleme: 28 Mart 2024 Perşembe 12:10
Kaynak: Haber Merkezi

Mahmut Ustaosmanoğlu öldükten sonra İsmailağa Cemaati’nde “posta oturma hakkının” kendisinde olduğunu iddia eden, kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 5 gün önce bir video yayınlayıp cemaate çarşamba akşamına kadar süre vermişti.
Süre bitmeden İsmailağa Cemaati’nden çarpıcı bir açıklama gelmişti. İsmailağa Cemaati, ‘Cübbeli Ahmet’ ile hiçbir bağlarının kalmadığını duyurmuştu.
Açıklamada Ünlü’nün tarikatın mahremiyetini ortaya saçtığı, cemaati dağıtmak için çalıştığı, cemaatin 2022’de vefat eden lideri Mahmud Ustaosmanoğlu’nun ailesi aleyhinde faaliyetler içinde olduğu öne sürülmüştü.

‘MONTAJ SÖZ KONUSU’

‘Cübbeli Ahmet’, bugün yaptığı açıklama ile İsmailağa Cemaati’nin kendisini ihraç ettiğine yönelik açıklamasına yanıt verdi. Ünlü, “Tarikat Hasan Efendi’nin tarikatı değildir ki beni ihraç etsin” dedi.
Sosyal medya hesabından yaklaşık 4 saatlik bir video paylaşan Cübbeli Ahmet, İsmailağa Cemaati’nin açıklamasında yer alan, “Şeyhimiz Hasan Efendi Hazretlerimiz Cübbeli Ahmet Hoca’yı reddetti” ifadesine karşı çıktı.
Cübbeli Ahmet Hoca, “Tarikat Hasan Efendi’nin tarikatı değildir ki beni ihraç etsin. Hasan Efendi nasıl Mahmud Efendi’nin müridiyse ben de Mahmud Efendi’nin müridiyim, mürit müridi nasıl ihraç edecek? Öte yandan videoda montaj söz konusu” ifadelerini kullandı.

‘SEYFETTİN İNANÇ MESELESİ ÖNEMLİDİR’

Ayrıca kendisine yakın olan Lalegül TV’de konuşan Cübbeli Ahmet, istişare heyeti olarak kendileri adlandırılan heyetin kimse tarafından bilinmediğini belirtirken heyette bulunan çoğu ismin cemaatin başı olan Mahmud Efendi tarafından hiçbir zaman vekil olarak tayin edilmediği iddia etti.
Cübbeli, özellikle Seyfettin İnanç’a dikkat çekerek şöyle konuştu.
“İsmailağa’nın bütün maddi işlerini, para işlerini toplayan kotaran Seyfettin İnanç’tır. Bu Seyfettin İnanç bizim işte talebelerimizdendir. Tefsirde senelerce bizimle bulunmuştur. Dolayısıyla tarikat vekilliği yoktur. Yani şimdi öyle bir durum ki vekilliği olmayan adamlar bunlar. Ama projeleri getiren bunlar, bütün olayları heyete arz eden, Şu anda beni güya ihraç etmişler, aforoz etmişler. Bunun da işte alt şeyini birlikte hazırladıkları adam Seyfettin İnanç’tır. Şimdi Seyfettin İnanç meselesi önemlidir. Çünkü yakın zamanda medyada İsmail Ağa’dan FETÖ çıktı diye haberler birçok kanalda yer almıştır. Ekranda görüyorsunuz. Burada ortada oturan Seyfettin İnanç’tır. Buradaki resmin ortası işte bu heyetinde ortasını İsmail’e de ortasını her şeyin ortasını anlamak istiyorsanız o ortadaki arkadaş bu arkadaşın kardeşi Mehmet Bahadır İnanç. Bu kişi FETÖ firarisidir. Şu anda FETÖ’den aranmaktadır. Dolayısıyla bizim FETÖ ile ne irtibatımız var diyenin bütün camianın para işleri, finans işleri, bütün getir götür işleri, heyetin karar işleri, azir işleri, nasip işleri, ikram işleri hepsi Seyfettin’in inancı üzerinden geçer. İsmailağa’yı anlamak isteyen Seyfettin’i çözmeden anlayamaz.”

”FETÖ 2000’LERDEN BERİ SIZMAYA ÇALIŞIYOR”

Cübbeli ayrıca, FETÖ’nün 2000’lerden itibaren İsmailağa cemaatine sızmaya çalıştığını ve 2006 sonrasında bu çalışmalara hız verdiğini iddia etti. Kendisine yapılanın da bu çerçevede yapıldığını öne sürdü.

Kaynak: Haber Merkezi
Kızıl Goncalar 15. bölüm fragmanı; Suavi ölecek mi?

Kızıl Goncalar 15. bölüm fragmanı; Suavi ölecek mi?

Melisa Döngel, frikikten kaçamadı; İç çamaşırsız yakalandı

Melisa Döngel, frikikten kaçamadı; İç çamaşırsız yakalandı

Wanda Nara'dan TikTok'a özel şov! Hem de sütyensiz

Wanda Nara'dan TikTok'a özel şov! Hem de sütyensiz