Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Zelenski açıkladı! Savaşta kaç Rus askeri öldü!

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, yaptığı konuşmada 24 Şubat’ta Rusya’yla savaş başladığından beri kaç Rus askerinin öldürüldüğünü açıkladı. Zelenski, 40 bine yakın Rus askerinin öldürüldüğünü, on binlercesinin de yaralandığını belirtti.
Haber Giriş Tarihi: 27.07.2022 10:21
Haberyazilimi.com

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, ulusa seslenil konuşması yaptı. Rusya’nın Odesa’ya saldırılarına değinen Zelenski, "Rusya Savunma Bakanlığı bu tür saldırılar hakkında ne yalan söylerse söylesin, kesinlikle bunun karşılığını vereceğiz. İşgalciler cezasız kalmayacak” dedi. Rusya’nın kendi halkına savaşla ilgili bilgi sağlamadığını öne süren Zelenski, “Rus devleti dört aydır vatandaşlarına herhangi bir bilgi vermedi. Tamamen sessizlik. Siyasi ve askeri düzeyde sayısız röportaj ve konuşmada hiçbir şey yayınlanmadı veya söylenmedi. Ancak, bu sayı şimdiden yaklaşık 40 bin. Rus ordusunun 24 Şubat'tan bu yana kaybettiği asker sayısı bu kadar. On binlercesi de yaralandı” diye konuştu.

“RUSYA’NIN AVRUPA’YA KARŞI ‘FİYAT’ TERÖRÜ”

Zelenski, İngiltere’nin Rusya’ya yönelik yaptırım listesini genişletme kararını olumlu karşıladığını söyleyerek, “Onlarca kişi ve kuruluş daha eklendi. Bu doğru bir eğilim ve yaptırım konularındaki sarsılmaz kararlılığı için İngiltere'ye minnettarım. Bu, Batı dünyasındaki herkesin izlemesi gereken bir örnek” dedi. Zelenski, yaşanan doğal gaz krizine ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Özellikle, Avrupa pazarında gaz fiyatlarında bin metreküp başına 2 bin doların üzerinde artışla ilgili bugün çıkan haberler, Rusya'ya karşı yaptırımları genişletmek için zaten yeterli bir neden. Çünkü Rusya'nın Avrupa'ya karşı kasıtlı bir fiyat terörü olduğu herkes tarafından çok açık olarak görülüyor” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar