Elmas Yılmaz 2024 World Miss Europe'u kazandı, bayrakları astırdı

1927’den beri Lübnan Beyrut’ta düzenlenen 2024 World Miss Europe yarışmasını ilk kez bir Türk kızı kazandı. Elmas Yılmaz, Avrupa Güzeli seçildi

10 Mart 2024 Pazar 13:58 - Güncelleme: 11 Mart 2024 Pazartesi 00:47
Kaynak: Eraycan Erginbaş
1 / 7

Genç model Elmas Yılmaz, 21 ülkenin genç kızlarının yarıştığı 2024 World Miss Europe’da adını tarihe yazdırdı.

2 / 7

97 yıllık geçmişinde ilk kez Türkiye’yi temsil eden bir yarışmacı kraliçelik tacını taktı.

3 / 7

1927’den beri düzenlenen yarışmada Türk bayrağını gururla dalgalandıran Elmas Yıldız, Türk kadınlarının başarısını tüm dünyaya yansıttı.

4 / 7

Yarışmaya hazırlanmak için 6 ay boyunca disiplinli bir şekilde çalışan Elmas Yılmaz, “Türkiye'yi gururlandırmak için her şeye değer” dedi.

5 / 7

9 seneden beri profesyonel olarak modellik Avrupa Dünya Güzeli yapan Elmas Yılmaz birçok modacı ile çalışma fırsatı buldu.

6 / 7

Özellikle iki sene önce annesini kaybettikten sonra kardeşinin sorumluluğunu üstlenince daha sıkı mücadele etmek zorunda kaldığını her fırsatta belirtten Elmas Yılmaz, 2015’de 17 yaşında Best Model Mediterranean güzeli olduktan sonra İstanbul’a taşındı. 2017’de Model of Celebrity yarışmasını kazanan Yılmaz geçtiğimiz hafta Lübnan Beyrut'ta düzenlenen 2024 World Miss Europe’da Avrupa güzeli seçildi.

7 / 7

Yarışma sonrasında açıklamalarda Elmas Yılmaz “Yarışmaya sıkı bir şekilde hazırlandım ve Lübnan’da bayrağımızı dalgalandırmaktan büyük bir gurur duydum. Bu benim değil, Türk kadınının başarısı. Modelliğe devam ediyorum ama asıl hedefim oyunculuk Kamera önüne geçmek için ders aldım ama kendimi daha da geliştireceğim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Eraycan Erginbaş
Banu Alkan, kafayı Hadise'nin göğüslerine taktı

Banu Alkan, kafayı Hadise'nin göğüslerine taktı

Arda Güler’de de var! Arap sevgiliden Naomi’ye 12 milyonluk armağan!

Arda Güler’de de var! Arap sevgiliden Naomi’ye 12 milyonluk armağan!

Hasan Can Kaya, apar topar ameliyata alındı

Hasan Can Kaya, apar topar ameliyata alındı