CHP’de Tunç Soyer’i görmediler!

Basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı yeniden aday göstereceğimizi" belirtirken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in adaylığıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmaması dikkat çekti.

12 Kasım 2023 Pazar 10:29 - Güncelleme: 12 Kasım 2023 Pazar 10:29

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün CHP Genel Merkezi’nde 38. Olağan Kurultay’da seçilen Parti Meclisi’ni topladı. Özel, PM toplantısının bir bölümünde basın toplantısı düzenledi.

Özel, toplantıda Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı yeniden aday yapacaklarını ifade etti. Ancak Özel'in İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'in adaylığına ilişkin açıklama yapmaması dikkat çekti.

Tunç Soyer

Kurultay salonundaki kürsüye ilk düğmeyi ters ilikleyerek çıkmadığını belirten Özel, ilk düğmeyi ters iliklemenin birilerine belediye sözü vermek olduğunu aktardı. Hiçbir ilde, ilçede genel başkanın söz verdiği ya da değişim ekibinin söz verdiği bir belediye başkanı adayları olmadığını dile getiren Özel, "Sadece Sayın Mansur Yavaş, Sayın Ekrem İmamoğlu ve Aydın'ın 'topuklu efesi' Özlem Çerçioğlu'yla ilgili anketlerdeki çok yüksek memnuniyet oranına dayanarak, Parti Meclisi'ne bir teklifle geleceğiz ve üç belediye başkanımızı yeniden adaylaştıracağız" açıklamasında bulundu.

Kimseyi kayırmayacaklarını veya cezalandırmayacaklarını vurgulayan Özel, kurultayda verdiği genç üye sözünü hatırlatarak PM'nin yaş ortalamasının 43 olduğunu söyledi. Kurultayda, "Parti Meclisi'nde mutlaka örgütümüz kendisini görecek" dediğini de anımsatan Özel, "Parti Meclisi'mizde daha önce il ve ilçe başkanlığı yapmış 15 arkadaşımız, daha önce örgütlerde görev yapmış 32 arkadaşımız var" dedi. PM'de doğal üyeler hariç sadece 14 milletvekili olduğunu bildiren Özel, Parti Meclisi'nin onaylamadığı hiçbir şeyi yapmak niyetinde olmadığını belirtti. 

Oda TV'de aktarılan kulise göre CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe’nin adının geçtiği iddia edildi.

Öte yandan bugün Ege'de Sonsöz'e konuşan Soyer,  kendisinin yerine başka isimlerin gündeme gelmesi konusunda “Biz bunlara çok alışığız. Pürüzsüz bir süreç yaşamadık. Hiç sorunsuz bir siyasi yaşamım da olmadı. Hep zorluklarla, mücadelelerle bu günlere geldim. Seferihisar Belediye Başkanlığı’ndan itibaren yerel yönetimler konusunda çalışıyorum.  Yolculuğumda hep engeller, çelmeler oldu. Bunlar olur, çok da umurumda değil. Görevimin başında çalışmaya devam ediyorum” demişti. 

Tunç Soyer

Soyer, kendi adaylığı içinse “Ben bir sürpriz yaşayacağımı düşünmüyorum. Adaylık ile ilgili bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. Dolayısıyla bütün çalışma ritmimi, programımı, planımı devam edecekmiş gibi yapıyorum. Olur da devam ettirmezlerse canları sağ olsun ne diyeyim. Biz bu koltuk için doğmadık. Bu görevler için var olmadık. Biz sadece bir nöbet gibi görevimizi yapmayı sürdürüyoruz. Ama benim tahminim bir sürpriz olmayacak” diye konuşmuştu.

Kaynak: GAZETE YAZIYOR
Gerçekleri tarih yazar, tarihi de Galatasaray
Gerçekleri tarih yazar, tarihi de Galatasaray

Gerçekleri tarih yazar, tarihi de Galatasaray

Fenomen Gizem Bağdaçiçek'i kimse durduramıyor!
Fenomen Gizem Bağdaçiçek'i kimse durduramıyor!

Fenomen Gizem Bağdaçiçek'i kimse durduramıyor!

Saffet Sancaklı istifa etti

Saffet Sancaklı istifa etti

İmamoğlu'na Akşener'in eleştirileri soruldu! 'Hiç üstüme alınmadım'

İmamoğlu'na Akşener'in eleştirileri soruldu! 'Hiç üstüme alınmadım'

İYİ Parti’nin kararı için çarpıcı sözler!

İYİ Parti’nin kararı için çarpıcı sözler!