Mansur Yavaş, İmamoğlu'na gönderme yaptı: Metro yarıştırıyorlar

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın CHP’li belediyelere metro yapımı konusunda sorun çıkardığını ima ederek, “İstanbul’da Ekrem Başkanla metro yarıştırıyorlar. Ankara’da herhalde umutları kalmamış metro yarıştırmıyorlar” dedi.

9 Mart 2024 Cumartesi 23:53 - Güncelleme: 10 Mart 2024 Pazar 00:05
Kaynak: haber merkezi
Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Dikmen Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı. 
 
Mansur Yavaş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile metro inşaatları konusunda yaşadıkları sorunları anlattı. Bakanlığın İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile “metro yarışı”na girdiğini söyleyen Yavaş, Ankara’ya ise metro hizmetinin yapılmadığını ve kendilerinin yapmasının da engellendiğini ifade etti. Yavaş şu ifadeleri kullandı:
 
“İki de bir çıkıp olmayan metro projeleri hani yapmadın hani yapmadın deyip duruyorlar. Ben de Ulaştırma Bakanlığı’na yazı yazdım. Madem metroyu biz yaptık diyorsunuz parasını bizden kısa zamanda alıyorsunuz. Garla Keçiören’i 3.3 kilometrelik kısmı şimdi kesmeye başladılar. Kim yapmış oluyor o zaman bu metroları? Biz, Mamak metrosu için kendi aldığımız kredi 8-10 yıl geri ödemeli. Uzun vade. Sen benden dört yılda paranın hepsini kesiyorsun. Yarın Havaalanı metrosunu da yapsan Büyükşehir’den çatır çatır keseceksin.
 
Yazdım Ulaştırma Bakanlığı’na verin biz yapalım. Çok uzun vadeli kredi bulup hiç olmazsa Ankara halkını ona göre borçlandırırız. Kısa sürede ödeyeceğiz diye başka hizmetlerden mahrum olmaz diye. Hayır dediler, biz yapacağız. Vermediler. Peki ne yaptılar? 2022 yılından beri yatırım programında yapmıyorlar, İstanbul’da Ekrem Başkanla metro yarıştırıyorlar. Ankara’da herhalde umutları kalmamış metro yarıştırmıyorlar. Bu yıl da metroya ayırdıkları para üç bin lira. Çeyrek altın alamazsınız. Ondan sonra pankart asmışlar biz yapacağız Keçiören-Havaalanı metrosunu. Elinizden tutan mı var? Çıkıp şikayet ediyor dünyada havalimanına metro olmayan tek şehir Ankara diye. Hükumeti ben mi yönetiyorum? Ulaştırma Bakanı Ben miyim?”
Kaynak: haber merkezi
Banu Alkan, kafayı Hadise'nin göğüslerine taktı

Banu Alkan, kafayı Hadise'nin göğüslerine taktı

Arda Güler’de de var! Arap sevgiliden Naomi’ye 12 milyonluk armağan!

Arda Güler’de de var! Arap sevgiliden Naomi’ye 12 milyonluk armağan!

Hasan Can Kaya, apar topar ameliyata alındı

Hasan Can Kaya, apar topar ameliyata alındı