Adeta çıldırdı! Acun Ilıcalı hakemleri topa tuttu

Fenerbahçe Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Acun Ilıcalı'dan hakemleri adeta topa tuttu. Acun Ilıcalı'nın açıklamaları sosyal medyada gündem yarattı. Acun Ilıcalı'nın videosu ise büyük ses getirdi. İşte tüm ayrıntılar..

2 Nisan 2024 Salı 23:25 - Güncelleme: 2 Nisan 2024 Salı 23:25
Kaynak: Eraycan Erginbaş
Fenerbahçe Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Acun Ilıcalı'dan hakemleri adeta topa tuttu. Acun Ilıcalı'nın açıklamaları sosyal medyada gündem yarattı. Acun Ilıcalı'nın videosu ise büyük ses getirdi.
 

ACUN ILICALI'NIN AÇIKLAMALARI

 
“Tek kelime söyleyeceğim, bu kaosun sebebi, Adalet. Nasıl bir ülkede hakimler adaleti sağlıyorsa da, spor dünyasında da hakemler sağlıyor. Aylardır söylediğim yabancı hakemler gelsin söylemi son 1 ayda tescillendi. Adaletin olmadığı hakemlerimizin maalesef bu görevi yapamadıklarını elleriyle gösterdiler. Trabzonspor maçında provokatörler sahaya atlayıp takımımıza vahşi saldırıyı yaptılar. Bunun öncesinde eğer orada bir hakem müessesi olsaydı 60. dakikada tatil etseydi, o ortamda bulunmamızı sağlayabilirdi. Can güvenliği bu kadar tehlikeye atılabilir mi? Bir hakem bir şekilde koca takımı linç edilme yaşattırır mı? Bunları düşündüğüm zaman olay ortada..”
 
 
Futbol Federasyonu hakem danışmanı Hugg Dallas’ın, hakemlerle ilgili seminerde yaptığı konuşmayı hatırlatan iş adamı Acun Ilıcalı, şu ifadelere yer verdi:
 
 
 “Türkiye liginin kaderini bir hakemin ruh hali mi belirleyecek? Eğer iki hakem arkadaş bu pozisyon için, biz hala kararımızın arkasındayız deseydi benim için sorun yoktu. Monitörden gördüğü pozisyonu 1 hafta sonra penaltı değil diyorsa burada art niyet var, burada bir şeyler var, bir şey dönüyor. Bu dakikadan itibaren Türk hakemlerine güvenmiyorum. Asla da güvenmeyeceğim. Başımıza gelen olayların hepsinde suçlu kim, şu sahada oyuncular ayılıp bayılıyor. Saçma sapan şeyler yaşıyoruz. Bunun tek sorumlusu hakemlerimiz olarak görüyorum. Yabancı hakem uygulamasını acil şekilde başlamasını desteklememiz gerektiğini düşünüyorum. Adil ortam istiyorum, hakkımızın yenilmesini istemiyorum. Milyonlarca insanı bir hakemin ruh hali mutsuz edemez. Biz burada belki 30 bin kişiyiz, 30 milyonu temsil ediyoruz. Buradan herkese sesleniyorum, futbolda adalet şu an Türkiye’de yok. Milyonlar bu yüzden itiraz ediyor. Bu gücümüzle adaleti bu ülkeye getireceğiz. Bugün Fenerbahçeli olduğum için bir kez daha gurur duydum” 
 
 

ACUN ILICALI'DAN VİDEOLU PAYLAŞIM

 

 
Deadpool ve Wolverine'den yeni fragman

Deadpool ve Wolverine'den yeni fragman

Nesrin Cavadzade, 'Kıvrımsızsın' diyenlere soyunarak yanıt verdi

Nesrin Cavadzade, 'Kıvrımsızsın' diyenlere soyunarak yanıt verdi

Hazal Subaşı, ilişki taktiği verdi! İşte o sırrı

Hazal Subaşı, ilişki taktiği verdi! İşte o sırrı