Instagram’da ekran görüntüsü alınca bildirim gidiyor mu? DM’de ss alınınca bildirim mesajı gidiyor mu?

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’da herkesin merak ettiği o sorunun cevabı geldi. DM’den (Direkt Mesaj) bölümünde bir mesajı aldığımızda bildirim gidiyor mu? DM’de ekran Resmi nasıl alınır? DM’den gelen bir mesajı ekran görüntüsü aldığımızda bildirim gider mi? İşte detaylar…

29 Ocak 2024 Pazartesi 15:13 - Güncelleme: 29 Ocak 2024 Pazartesi 15:14
Kaynak: MYNET

Instagram birçok kullanıcının sıklıkla ziyaret ettiği sosyal medya platformlarından biridir. Çok sayıda kullanıcı zamanının büyük bir kısmını bu uygulama içerisinde geçirir. Uygulama içerisinde kullanıcılara sunulan birçok farklı özellik vardır. Bu özelliklerden biri de DM denilen özel mesajlaşma bölümüdür. Kullanıcılar bu mesajlaşma bölümünden birbirleriyle iletişim kurabilir. Bu noktada DM üzerinden işlem yapan kullanıcılar için karşı tarafa bildirim gidip gitmediği önemli bir konudur.

Instagram indica estar

Instagram DM’de ekran görüntüsü alma

Instagram günümüzde çok sık tercih edilen sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Bu platform üzerinde hesap açan kullanıcılar gönderi paylaşımı, video paylaşımı, hikâye paylaşımı, canlı yayın açma gibi birçok özelliği kullanmaktadır. Özellikle Direkt Mesaj olarak bilinen ve kısaca DM olarak ifade edilen mesajlaşma bölümü aktif olarak kullanılan bir bölümdür. Bu mesajlaşma kısmından kullanıcılar birbirleri ile doğrudan etkileşime geçebilmektedir. Sohbet edebilme imkânı da tanıyan bu bölümle alakalı Instagram DM’de ss alınca bildirim gider mi konusu oldukça önemlidir.
Öncelikle uygulama içerisinde kullanıcıların ss denilen ekran görüntüsü alma hakları bulunmaktadır. Kullanıcılar hangi cihazları üzerinden uygulamaya giriş yapıyorsa o cihazın ekran görüntüsü alma tuşunu kullanabilir. Instagram DM ekran görüntüsü bildirimi ise anlık paylaşımlar için geçerlidir.

Instagram, günde yarım milyar ziyaretçisiyle 13. yılını geride bırakıyor

Instagram DM’de (Direkt Mesajlarda) ss (ekran görüntüsü) alınca bildirim gider mi?

Instagram sosyal medya uygulaması içerisinde birçok farklı özellik mevcuttur. Bu özelliklerden en sık kullanılanı ise DM bölümüdür. Mesajlaşma bölümü olarak da tabir edilen bu kısımda kullanıcılar birbirlerine içerik gönderebilmektedir. Bu noktada Instagram Direkt Mesajlarda ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi konusu karşımıza çıkabilir.

DM bölümünde normal sohbetin ss'i alındığında karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmemektedir. Ancak karşı taraf anlık olarak bir içerik gönderdiğinde diğer kullanıcı bu paylaşımın ekran görüntüsünü aldığında bildirim gitmektedir. Bu uyarı sadece DM bölümünde mesajı yana kaydırınca ortaya çıkmaktadır. Ancak hikâye veya gönderilerin paylaşıldığı diğer bölümlerde ise ekran görüntüsü alınsa dahi karşı tarafın bundan haberi olmamaktadır.

Instagram, Facebook ve WhatsApp'a Avrupa'dan erişilemiyor

Instagram DM de ekran kaydı alınca bildirim gider mi?

Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan ve milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulamalarından biri Instagram’dır. Instagram sosyal medya uygulaması içerisinde kullanıcılar birçok özelliği rahatlıkla kullanabilmektedir. Bu özelliklerden biri de mesajlaşma bölümüdür. Bu kısımdan kullanıcılar birbirleri ile iletişime geçebilmekte ve birbirlerine içerik gönderebilmektedir. Bu bölümde bazı kullanıcılar sohbetin tamamını kaydetmek için ekran kaydı alabilir.
Bu bölümde ekran kaydı alındığında karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmemektedir. Ancak kayıt yerine anlık olarak paylaşılan bir içeriğin ekran görüntüsü alınırsa bu konu ile ilgili karşı kullanıcıya bildirim gider.
 

Kaynak: MYNET
Kanye West ve Bianca yine gündem oldu! Kanye West'in eşi dekolteyi abarttı
Kanye West ve Bianca yine gündem oldu! Kanye West'in eşi dekolteyi abarttı

Kanye West ve Bianca yine gündem oldu! Kanye West'in eşi dekolteyi abarttı

Xhaka'dan inanılmaz şaka! Xabi Alonso'nun ödünü kopardı
Xhaka'dan inanılmaz şaka! Xabi Alonso'nun ödünü kopardı

Xhaka'dan inanılmaz şaka! Xabi Alonso'nun ödünü kopardı

Koskoca Eminem'in kullandığı telefona bakın!

Koskoca Eminem'in kullandığı telefona bakın!

18 yaşındaki fenomen OnlyFans'a girdi, paraya para demedi

18 yaşındaki fenomen OnlyFans'a girdi, paraya para demedi

Reynmen, 'Dilber' dansıyla sosyal medyayı salladı

Reynmen, 'Dilber' dansıyla sosyal medyayı salladı