İOS 18 Apple’ın en iddialı güncellemesi olabilir!

Apple, Eylül ayında iOS 17'yi kullanıma sunmuş olabilir. Ancak bu, şirketin iOS 18 üzerinde çalışmadığı anlamına gelmez. Son günlerde, Apple'ın hataları düzeltmek için bir süreliğine iOS 18 için yeni özelliklerin geliştirilmesine ara verdiği iddia edildi. Bu duraklama sadece bir hafta sürse de, şirketin gelecek yılın iPhone yazılım güncellemesi olan iOS 18 için hala büyük hedefleri olduğuna dair işaretler var.

13 Kasım 2023 Pazartesi 12:05 - Güncelleme: 13 Kasım 2023 Pazartesi 12:05

Apple, Eylül ayında iOS 17'yi kullanıma sunmuş olabilir. Ancak bu, şirketin iOS 18 üzerinde çalışmadığı anlamına gelmez. Son günlerde, Apple'ın hataları düzeltmek için bir süreliğine iOS 18 için yeni özelliklerin geliştirilmesine ara verdiği iddia edildi. Bu duraklama sadece bir hafta sürse de, şirketin gelecek yılın iPhone yazılım güncellemesi olan iOS 18 için hala büyük hedefleri olduğuna dair işaretler var. Bu iddialara göre, neler olduğunu öğrenelim:

  • iOS 18'de geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzü ve daha akıcı bir deneyim sunulması bekleniyor.
  • Şirket, gizlilik ve veri güvenliği konularında daha güçlü önlemler alarak kullanıcıların kişisel bilgilerini korumayı hedefliyor.
  • iOS 18'de daha gelişmiş bir yapay zeka ve makine öğrenimi entegrasyonu bekleniyor, böylece kullanıcılar daha akıllı ve kişiselleştirilmiş öneriler alabilecek.
  • Apple, iOS 18'de daha iyi bir çoklu görev deneyimi sunmak için iyileştirmeler yapmayı planlıyor.
  • Geliştiriciler için daha kapsamlı bir API seti sunulması bekleniyor, böylece daha yaratıcı ve işlevsel uygulamalar geliştirebilecekler.
  • İddialara göre, iOS 18 ile birlikte Apple'ın kendi ürün ve hizmetlerini daha iyi entegre eden yeni özellikler ve işlevler sunulacak.

Bu iddialar henüz resmi olarak doğrulanmamış olsa da, Apple'ın iOS 18 için büyük hedefleri olduğuna dair beklentiler bulunmaktadır. Resmi duyuruların ve güncellemelerin gelecekteki aylarda yapılması bekleniyor.

9to5Mac' göre, Bloomberg'den Mark Gurman, Power On bülteninin son sayısında, Apple'ın iOS 18'den "iddialı ve ilgi çekici" olarak bahsettiğini iddia ediyor. Şirketin amacının ise iOS 18'in performans ve güvenlikte önemli iyileştirmelerin yanı sıra "önemli yeni özellikler ve tasarımlarla" birlikte sunulması olduğu söyleniyor.

BİRKAÇ YILLIK MÜTEVAZI BOYUTTAKİ GÜNCELLEMELERİN ARDINDAN ÇIĞIR AÇICI OLABİLECEK iOS 18 GELİYOR

ipho

Yeni özelliklerle ilgili ayrıntılar net değil ancak Gurman, iOS 18'in iPhone ve iPad kullanıcıları için "birkaç yıllık mütevazı boyuttaki güncellemelerin ardından" geleceğine dikkat çekiyor. Bu iPhone ve iPad yazılımlarının bir sonraki sürümünün nispeten çığır açıcı olabileceği anlamına geliyor olabilir.

Gurman bülteninde şu ifadeleri kullanıyor:

"Apple, 2024'te yayımlayacağı sürüm için daha zorlu bir görevle karşı karşıya. Birkaç yıl boyunca iOS'ta yapılan mütevazı boyutlu güncellemelerden sonra, iPhone ve iPad yazılımlarının bir sonraki sürümü nispeten çığır açıcı olabilir. Apple'ın üst yönetimi şirket içinde, güvenlik ve performans iyileştirmelerinin yanı sıra önemli yeni özellikler ve tasarımlara sahip yeni işletim sistemlerini 'iddialı ve ilgi çekici' olarak tanımladı."

Daha önce Bloomberg, Apple'ın iOS 18 için geliştirmekte olduğu çok çeşitli yeni yapay zeka özellikleri olduğunu bildirmişti.

Apple, yeni iOS sürümlerini WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) adının verildiği etkinliklerde görücüye çıkartıyor. iOS 18'in tanıtılacağı WWDC etkinliğinin de 2024'ün haziran ayında yapılması bekleniyor. Yeni yazılımın sonbaharda ise uyumlu iPhone'lara yüklenebileceği tahmin ediliyor. Ancak yine de her zaman Apple'ın planlarında değişiklik yapma ihtimali var.
 

Kaynak: Mynet
Sosyete ve Kardashian farkı; yoksa kim ipler göçmenleri!
Sosyete ve Kardashian farkı; yoksa kim ipler göçmenleri!

Sosyete ve Kardashian farkı; yoksa kim ipler göçmenleri!

‘Şampiyon olur muyuz kaptan?’ Ben artık buna çok inanıyorum
‘Şampiyon olur muyuz kaptan?’ Ben artık buna çok inanıyorum

‘Şampiyon olur muyuz kaptan?’ Ben artık buna çok inanıyorum

‘Yapay zeka’ çılgınlığı! ‘Nasıl yutturdum ama’

‘Yapay zeka’ çılgınlığı! ‘Nasıl yutturdum ama’

Joey Barton kafayı yedi! S……. bağlayın pislikler!

Joey Barton kafayı yedi! S……. bağlayın pislikler!

Ölümüne estetik!

Ölümüne estetik!