Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Türk halkının en çok yediği fast food belli oldu!

Areda Piar, bin 100 katılımcıyla gerçekleştirdiği araştırma ile Türk halkının yemeyi en çok tercih ettiği fast food ürününü belirledi. Araştırmaya göre, en çok tercih edilen fast food ürününün hamburger olduğu açıklandı.
Haber Giriş Tarihi: 20.07.2022 11:36
Haberyazilimi.com

Türkiye’de fast food ürünleri yeme alışkanlıkları, 28 Haziran – 5 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen araştırma ile incelendi.  Türk halkının en çok tercih ettiği ilk üç fast food ürünü; hamburger, pizza ve tavuk döner oldu. Araştırmaya göre gençlerin yüzde 75,2’si hamburger tercih ettiğini belirtirken, 55 yaş ve üzeri grubun yüzde 52,1’i lahmacun dedi. 

FAST FOOD ÜRÜNLERİNDE BAŞI HAMBURGER ÇEKİYOR 

Tüketicilerin fast food ürünlerini tercih ediyor olmalarının en önemli nedenleri arasında hızlı hazırlanması ve sunulması önemli bir yere sahip. Araştırma sonuçlarına göre en çok tercih edilen fast food ürünleri sırasıyla; yüzde 19,1 hamburger, yüzde 7,3 pizza, yüzde 6,8 tavuk döner, yüzde 6,7 lahmacun, yüzde 6,4 et döner, yüzde 6,1 kokoreç, yüzde 5,5 köfte ekmek ve yüzde 4,2 ile pide oldu.  

GENÇLER HAMBURGER, 55 YAŞ VE ÜZERİ LAHMACUN YİYOR 

Hamburgerler, lahmacunlar, dürümler, et dönerler, pideler ve pizzalar en çok tercih edilen fast food ürünleri arasında yer alıyor. Araştırmaya göre, fast food tüketen gençlerin yüzde 75,2’si hamburger, yüzde 32,0’si pide, yüzde 30,7’si dürüm derken, 55 yaş ve üzeri grubun yüzde 52,1’i lahmacun, yüzde 27,3’ü et döner, yüzde 21,1’i pizza tercih ettiğini belirtti. Araştırmada kadınların fast food için tercih sıralaması hamburger, pizza ve lahmacun olurken, erkekler hamburger, dürüm ve et döner tüketiyorlar.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar