Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Almanya'da yaptığı konuşmada, Galatasaray'ın şampiyon yapılmaya çalıştırılmış bir takım olduğunu vurgulayarak, "Bir hakem geçen gün televizyonda anlatıyor. 1997 yılında Beşiktaş lider. Son dakikada gülünç bir penaltı çalınıyor" dedi.

Marcus Rashford Arsenal yolunda Marcus Rashford Arsenal yolunda

Ali Koç'un Gelsenkirchen Derneği'nin yeni lokal açılışında yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle: "3 Temmuz'dan bu yana yaşadıklarımızı sadece sportif sebeplerle açıklayamazsınız. Son on yılda yaşadıklarımızı kimse sadece sportif sebeplerle açıklayamaz."

"Bu sene bir rakibimizle yarışıyoruz. Şampiyon yapılmaya alıştırılmış bir takımla yarışıyoruz. Bir hakem geçen gün televizyonda anlatıyor. 1997 yılında Beşiktaş lider. Son dakikada gülünç bir penaltı çalınıyor."

"Hangi kulüp eski futbolcularını başka kulübe verdiği zaman bu kadar spekülasyon oluyor. Bizim eski sporcularımız daha canla başla oynuyor bize karşı. Bir başkan benim yaptıklarımı söyleyip böyle biri bize başkan olamaz dedi. Bizde de kulübü icraya vermiş bir başkan, bir daha başkan olamaz. Bizim duruşumuz farklı."

"Zamanlar kişiler değişiyor ama Fenerbahçe'nin hedef olması değişmiyor. Bu yüzden tarihte görülmemiş bir kenetlenmeyi göstermemiz gerekiyor. İsmail Hoca ve futbolcuları tarihimizde görülmemiş bir performans sergiledi. Ancak bir beraberlikte bile hocaya, futbolculara, bize saldırılar oldu. İnanın bindiğimiz dalı kesiyoruz. Ama bir kere şampiyon olursak inanın arkası gelecek."

Kaynak: haber merkezi