Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'i Beştepe'de ağırladı. 

Ayşe Ateş yaklaşık bir yıldır Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan görüşme talep ettiğini dile getirmişti. Resmi ve gayriresmi şekilde diyalog zemini yaratmaya çalıştığını dile getiren Ayşe Ateş, 10 Haziran’da CHP Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşme talebini kabul ettiğini fakat MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Bunların sırtını sıvazlamayın bunları korumayın" mesajı üzerine iptal edildiğini söylemişti.

Çıkan haberlerden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Ayşe Ateş ile bir araya geleceği duyurulmuştu.

Diamond Tema’ya ilahiyatçılardan destek geldi: 'Çocuk yalan söylemiyor' Diamond Tema’ya ilahiyatçılardan destek geldi: 'Çocuk yalan söylemiyor'

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin 22 sanığın yargılanmasına 1 Temmuz'da başlanacak.

Kaynak: Haber merkezi