New Mexico polisi; bir ay boyunca halkı hırsızlık, araba hırsızlığı ve silahsaldırılarla terörize ettikten sonra genç bir çocuğu yakaladı. Polis Şefi Harold Medina, 11 yaşındaki bir çocuğun hırsızlıktan silahla ateş etmeye kadar çeşitli suçlardan tutuklandığını görmekten dolayı hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Medina, "Silahlar ve sosyal medyanın zehirli karışımı hakkında bir şeyler yapmamız gerekiyor. Çocukların ciddi çözüm yollarına ihtiyacı var" açıklamasında bulundu.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET!

Yaşı nedeniyle kimliği açıklanmayan çocuk, ölümcül silahla ağır saldırı, komplo kurmak, motorlu bir araca ateş etmek veya motorlu bir araçtan ateş etmek, bir eve ateş açmak ve araba çalmakla suçlandı. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası da dahil olmak üzere birçok yaptırımla karşı karşıya kalabilir.

Avrupa Şampiyonası'nda balta ve molotof kokteyli taşıyan şahıs vuruldu Avrupa Şampiyonası'nda balta ve molotof kokteyli taşıyan şahıs vuruldu

Suç çılgınlığı 5 Mayıs'ta Albuquerque'nin kuzeydoğusunda bir aracın çalınmasıyla başladı. 11 yaşındaki çocuk, daha sonra suçları organize ederek insanlara saldırmaya ve hırsızlık eylemlerine devam etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ