2024 Paris Olimpiyatları'nın başlamasına 100 günden az bir süre kaldı. Ancak birçok oyuna ev sahipliği yapması beklenen Sen Nehri'ndeki kirlilik bitmiyor. Birçok kano, günlük olarak nehirde dolaşarak çöpleri topluyor. Triatlon ve para triatlon gibi yarışmaların yüzme etabı, Sen Nehri'nde yapılacaktı ancak bu ihtimal gün geçtikçe düşüyor. Bu ayın başlarında Paris Organizasyon Komitesi başkanı Tony Estanguet, "Sen Nehri'ni kullanmanın mümkün olacağına" duyduğu güveni dile getirmişti.

Rapçi P. Diddy sevgilisini otelde tekme tokat dövdü: O görüntüler ortaya çıktı! Rapçi P. Diddy sevgilisini otelde tekme tokat dövdü: O görüntüler ortaya çıktı!

DIŞKI KAYNAKLI KİRLİLİK

Ancak Estanguet, kirlilik seviyelerinin çok yüksek olması halinde triatlonun yüzme etabının iptal edilebileceğini belirtti. Fransa'daki kuruluşlar, nehirde "dışkı kaynaklı kirlilik" haricinde birçok bakteri konusunda insanları uyardı. Fransa, şehrin eski kanalizasyon sistemini değiştirmek ve iyileştirmek için 1.5 milyar dolar harcadı. Sonuç alınamamış gibi duruyor. Ağustos ayında Olimpiyat için yapılan testlerde "yüzme" etabı, nehrin kirlilik testlerinde başarısız olması nedeniyle iptal edilmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ