IMDB puanı 8.1 olan yönetmenliğini Yunus Ozan Korkut'un yaptığı ve Adana'da geçen Magarsus, son dönemin en iddialı yapımlarından biri oldu.  6 Şubat depreminde kaybettiğimiz oyuncu Emel Atıcı'ya adanan dizinin senaryosunu da Yunus Ozan Korkut ve Mustafa Yürüktümen birlikte yazdı.

Adana’nın gecekondu bölgelerini ele aldığı ''Benim Varoş Hikayem'' isimli filmiyle bilinen yönetmen Yunus ozan Korkut, dizinin müzikleri için de Toygar Işıklı ile çalıştı.

MAGARSUS'UN OYUNCULARI KİMLER?

Magarsus'un oyuncu kadrosunda ise, Merve Dizdar, Berekay Ateş, Çağlar Ertuğrul, Ercan Kesal, Uğur Uzunel, Burcu Gölgedar, Sümeyye Aydoğan, Mehmet Bozdoğan, Cem Bender, Kayhan Açıkgöz, Sezer Arıçay, Sekvan Sarıkaya, Muttalip Müjdeci ve Menderes Samancılar gibi isimler yer alıyor.

MAGARSUS KONUSU

Magarsus, Adana Çukurova’da yer alan Sarıbahçe isimli ilçede, limana sahip, narenciye işi ile uğraşan ''Kurak'' ailesinin kendileri ve kentle olan mücadelesini odağına alıyor. 

Sarıbahçe'deki portakal ticaretine hakim olan Halil Kurak ve ailesi, bölgeye Kilis'ten gelen ve uyuşturucu ticareti yapmak isteyen bir aşiret nedeniyle sıkıntılar yaşamaya başlar. Bir yandan Amerikalılar da Sarıbahçe'de toprak satın almak isterken, Halil Kurak elindeki güçle kendi kurduğu düzeni sürdürmekte ısrarlı davranır.

Ercan Kesal'in canlandırdığı Halil Kurak oldukça güçlü bir karakter. Bölgeye yabancı birisinin ve uyuşturucu satışının girmesini istemiyor.

Ancak çocuklarından Çağlar Ertuğrul'un canlandırdığı Turgut ve Merve Dizdar'ın canlandırdığı Tansu'nun narenciye işiyle ilgili başka planları var. İkisi de babalarından işi devralıp, kendi fikirlerini yürürlüğe koymak istiyor. Fakat baba Halil Kurak'ın iki çocuğuna da pek güveni yok. 

Yaşadığı deprem felaketi nedeniyle çadırda yaşayan ama aileden biri olan Berkay Ateş'in canlandırdığı Beton karakteri de tam bir görev adamı. Dayısı Halil Kurak'ın tüm işleri ondan soruluyor.

MAGARSUS NEREDE YAYINLANIYOR?

Magarsus, Blu TV özel yapımı olarak dikkat çekiyor. İlk iki bölümü 10 Ağustos'ta yayınlandı. 

OYUNCULUK ÇOK BEĞENİLDİ

Magarsus dizisini son dönemin en önemli yapımlarından birisi yapan özellik ise oyunculuklar. Halil Kurak'ı canlandıran Ercan Kesal, oğlu Turgut'u canlandıran Çağlar Ertuğrul, Beton'u canlandıran Berkay Ateş ve Tansu'ya hayat veren Merve Dizdar, diziyi izleyenlerden tam not almış durumda. Dizide yer alan yan rollerdeki oyuncuların performansı da büyük alkış aldı.

Editör: Orhan Duman