Faturayı görünce şok oldu: 268 bin lira su faturası geldi Faturayı görünce şok oldu: 268 bin lira su faturası geldi

Son zamanlarda sık sık yaşanan rezervasyon sorunlarıyla gündem olan AJet ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci Fatih Altaylı Türk Hava Yolları'na (THY) bağlı faaliyet yürüten şirketin bir Arap ülkesine satılmasının an meselesi olduğu belirtmişti. 

Fatih Altaylı, bu kez de AJet'le ilgili iki olayı köşesinden aktararak, "Bu A Jet’in temelinde bir bozukluk, kuruluşunda bir kademsizlik var. Ne diyelim, Allah beterinden saklasın." dedi ve şu ifadeleri kullandı:  "Bodrum havalimanından Ankara’ya uçacak A Jet uçağı. Uçuşun başlamasına dakikalar var. Yolcular uçağa binmek üzere. Havalimanındaki A Jet yetkilisine bir telefon geliyor. “Bakan …… …… Bey’in eşi ve üç çocuğu havalimanında. Mutlaka uçmaları gerekiyor.” Havalimanındaki A Jet personeli şaşırır. Biniş kartları verilmiş, kontuar kapanmıştır.

Ajet Boeing 737Max

BAKAN İÇİN YERİNDEN KALDIRDILAR

Yapabilecekleri bir şey yok gibidir. Birkaç dakika sonra telefon tekrar çalar. “Hanımefendi bekliyor, çabuk olun” Sonunda ilk sırada oturan öğretim görevlisi tıp profesörü bir beyefendi ve ailesinin biniş kartları kavga gürültü iptal edilir, yerlerine Bakan Bey’in eşi ve çocukları oturtulur. Büyük tartışma çıkar, hakaretler, dava tehditleri havalarda uçuşur ama Bakan eşi uçurulur. Bakan Bey Batı ülkelerinde böyle bir şey görmüş müdür bilmiyorum ama olayı bana aktaran eski siyasetçi “Ben böyle bir şey hayatımda görmedim” der.

Ekran Resmi 2024 07 11 13.13.01

DOMUZ ETİ YEDİRDİLER

A Jet’in ikinci rezaleti ise Budapeşte’de gerçekleşir. Budapeşte-Sabiha Gökçen seferini yapacak olan A Jet uçağı, uçağın teknik arıza vermesi üzerine kalkış yapamaz ve yolcular uçaktan indirilip terminalde bekleme salonuna alınırlar. Tamirat uzayıp bekleme 3 saate ulaşınca yolcular yiyecek bir şey verilmesini talep ederler. Meydandaki A Jet ekibi iyi niyetle 30 kadarı vegan toplam 200 sandviç siparişi verir. Herkes sandviçini alıp afiyetle yerken birinin aklına gelir ve sorar “Bunların içindeki et ne eti?” Ve bomba… Sandviçlerin içindeki et jambondur ama “Domuz jambon” Ortalık karışır."

354657898

'PERSONELİN İDDİASI...'

Gazeteci şirketin bir Arap ülkesine satılmasının an meselesi olduğu belirttiği yazısında şu ifadeleri kullanmıştı: "Gayet güzel bir operasyon yürüten Anadolu Jet kapatılıp, yerini A Jet denilen ne idüğü belirsiz şirkete bırakınca Türk havacılığının başına ciddi bir bela açıldı. Telefonum, mesaj kutum, Whatsapp'ım, e-mailim A Jet’ten şikayet eden yüzlerce mağdurun mesajları ile dolu. 

Çevremizde de şahsen tanıdığımız belki yüzlerce mağdur var. Hiçbir uçakları zamanında kalkmıyor, pilotlar uçuşa dakikalar kala “Mesaim bitti” diyerek kokpiti terk ediyor. Uçakları yolculara hiçbir bilgi vermeden yoldan dönüyor ve yolculara “Kızmayın size hamburger ısmarlayacağız” anonsuyla alay eder gibi Burger King’e davet ediliyor. AJet’de rezaletlerin sonu gelmiyor.

THY personelinin iddiası, A Jet’in muhtemelen Arap sermayesine satılmak üzere organize edildiği, bu yüzden Anadolu Jet’in THY ile ortak kullandığı rezervasyon ve planlama sisteminden ayrıldığı, sorunların da bundan kaynaklandığı. Benim anlamadığım ise tüm bu rezalete Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün nasıl ve neden seyirci kaldığı."

Kaynak: DEMET SAROVA