Yaptığı lüks harcamalarla gündemden düşmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı, bu kez de “Özel umre seyahati” iddiasıyla gündeme geldi. Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş ile kızı, damadı, torunu ve yakınları için özel umre seyahati düzenlendiği öne sürüldü. 40 kişiden oluşan kafilede, Seher Erbaş ve Şeydanur Erbaş Küçük ile birlikte damat Mehmet Sefa Küçük ve Diyanet’teki genel müdürlerin eşlerinin de yer aldığı iddiası tartışma yarattı.

1664341342111 F

DUYULMAMASI İÇİN UYARDILAR

Söz konusu organizasyonun bizzat Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş tarafından düzenlendiği ve özel kalem personeli Ahmet Şahin'in kafileyi sevk ve idare ile görevlendirildiği belirtildi.“Kadın irşat görevlisi” olarak Özel Kalem Müdürü Hasan Güçlü'nün eşi ve Etimesgut Vaizesi Ayşegül Güçlü’nün görevlendirildiği ileri sürülürken Hac ve Umre Genel Müdürlüğü yetkilileri, “konunun duyulmaması” konusunda uyarıldı.

Diyanet kafilesine, normal umre turlarında sunulan hizmetlerden farklı olarak bazı hizmet ve ikramlarda bulunulduğu da iddialar arasında yer aldı. Seher Erbaş’a VIP araç tahsis edildiği, konukların Mekke Din Hizmetleri Ataşeliği'nde ve Diyanet'in Mekke'deki merkezi olan Daru'l-Hadi otelinde ağırlandığı iletildi.

Ekran Resmi 2024 06 06 11.05.22

ÖZEL ARAÇ TUTULDU!

Diyanet kafilesinin, tahsis edilen özel VIP otobüs ile diğer umrecilerin götürülmediği Taif şehrine de götürüldüğü ifade edilirken Ali Erbaş’ın kızının sosyal medya hesabından Taif'te gezilen bahçeleri paylaşması, “Özel umre seyahati” iddialarını daha da kuvvetlendirdi. Ali Erbaş'ın Suudi Arabistan seyahatinde şoförlüğünü yapan Mekke Din Hizmetleri Müşavirliği personeli Ahmet Karaca'nın da VIP araçla Seher Erbaş'a hizmet ettiği de söylendi.

İsmail Saymaz'ın Dilan-Engin Polat yorumu şaşırttı! İsmail Saymaz'ın Dilan-Engin Polat yorumu şaşırttı!

Ekran Resmi 2024 06 06 11.05.28

NE KADAR ÜCRET ALINDI?

Diyanet kaynakları, kafilenin umre için seyahat vizesi mi yoksa umre vizesi mi aldığının ve kafiledeki kişilerden ne kadar ücret alındığının sır gibi saklandığını savundu. Hac ve Umre Genel Müdürü Remzi Bircan'ın da seyahatin organizesi ile bizzat ilgilendiği ve detayları sadece kendisinin takip ettiği aktarıldı. Ali Erbaş'ın Irak seyahati sonrası Riyad'da bir programa katıldığı, ardından Mekke'ye gittiği savunuldu. Edinilen bilgiye göre, kafile 2 Mayıs'ta Türkiye'ye döndü.

Kaynak: Haber Merkezi