Avrupa Şampiyonası'nda balta ve molotof kokteyli taşıyan şahıs vuruldu Avrupa Şampiyonası'nda balta ve molotof kokteyli taşıyan şahıs vuruldu

Avrupa Parlamentosu seçimlerinin ardından Gazeteci Fatih Altaylı, hemen her ülkede aşırı sağ partilerin seçimden zaferle çıkmasının temel nedeninin göçmenler olduğunu söylediği yazısında “Bunun doğal sonucu Avrupa’da yükselen Türkiye karşıtlığı olacak” dedi.

Altaylı, yazısında “Avrupa 1000 küsur yıldır Müslüman deyince Türk anlıyor. Türkiye’nin onlara gidecek göçmenleri tutuyor olması, 10 milyon göçmeni batıya gitmekten alıkoyan bir göçmen hendeği haline gelmesi umurlarında değil, farkında bile değiller bu durumun. Tam aksine Türkiye’nin liderinin aslında içi boş söylemlerine bakarak, faturayı Türkiye’ye kesiyorlar. Sonuçta olacak olan şu.  Hani iktidar size Avrupa’da vize serbestisini görüşüyoruz falan diye uyduruyor ya. Gidişat tam aksine aslında. Bu tablo ile yakında Türklere hiç vize vermemeye gider iş. Hak etmedik de diyemeyiz!” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DEMET SAROVA