Şampiyonluk yolunda işini mucizelere bırakan Fenerbahçe'de resmi sitesinden yapılan açıklamada, seçimin 30 - 31 Mayıs tarihlerinde yapılacağı, yeterli çoğunluk sağlanamaması durumunda ise 8 - 9 Haziran'da gerçekleşeceği duyurulmuştu.

Chelsea'nin yeni hocası Enzo Maresca Chelsea'nin yeni hocası Enzo Maresca

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, aday çıkması durumunda seçime gideceğini  açıkladı

Mevcut başkan Ali Koç'un tekrar aday olacağını duyurmasının yanı sıra, Sarı-Lacivertliler'in efsane başkanı Aziz Yıldırım'ın da kongrede aday olacağını açıklaması büyük bir dikkat çekmişti. Hatta Yıldırım, seçilmesi durumunda takımı dünyaca ünlü teknik adam Jose Mourinho'ya emanet edeceğini duyurmuştu.

"Mevcut yönetime teklifim var. Jose Mourinho ile çalışmayı düşünüyorlarsa iki taraftan arkadaşlar gidip imzayı atsınlar. Kim seçilirse Mourinho ile devam etsin. Eğer kaybedersek Mourinho'nun ücretinin yarısını da ben ödeyeceğim."

"Kavga etmeyeceğiz kimseyle ama benimle kavga ederlerse, o zaman ederim...""6 sene önce 'Aziz Yıldırım gitti, Türk futbolu kurtuldu' dediler. Şimdi de 'Aziz Yıldırım gelsin, Türk futbolunu kurtarsın' diyorlar. Böyle bir memleket. Derdim Fenerbahçe'nin şampiyon olması. Dört sene Fenerbahçe şampiyon olamadı, nedenini biliyorum. Mahkemeler... Ben ve dava arkadaşlarım her gün mahkemeye gittik. Mahkemeler uğraştık ve Fenerbahçe'ye zarar verdik. Bunu biliyoruz.

"Sonra kombine almayın, forma almayın, maça gitmeyin gibi şeyler denildi. Hep beraber Fenerbahçe'yi şampiyonluktan ettik, hep beraber... Fenerbahçe kurumsal bir yapı, dışardan adam getirip kulübü incelettiler. Böyle bir şey olabilir mi? Dün Fenerbahçe'nin durumunu dağıttlar, belgeleri arkadaşlarımız inceliyor. Varsa düşüncemiz söylerim. Fenerbahçe'de para sorunu olmaz! Ben neden kulübü halka açtım? Ben istesem bunu yapmam, ölene kadar başkan olurdum. Hapisteyken kulübü halka açtım, 1 milyon üye olsun istedim. Anadolu'da Fenerbahçelileri bir araya getirecek binalar açılmasını istedim, birkaç yerde yaptık. Ancak kapattılar.

"TÜRKİYE'NİN KUVA-Yİ MİLLİYE'Sİ FENERBAHÇE'DİR"

"Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Fenerbahçe'nin istemediği bir şey Türkiye'de olmaz! Ne zaman? Bir araya gelirsek! Beraber olmazsak, hiçbir şey olmaz. Türkiye'nin Kuva-yi Milliye'si Fenerbahçe Spor Kulübü'dür.

"FENERBAHÇE'DE SIKINTILAR VAR"

"İşleri tıkırına koydum, keyfim de yerinde. Neden aday oldum? Fenerbahçe'de sıkıntılar var. Arkadaşlara aday olmalarını söyledik ama ben varken olmayacaklarını söylediler. Mecbur kaldım. 20 sene başkanlık yaptım, zor günlerde 6 şampiyonluk yaşadık. Para konuşmadık."

Kaynak: HABER MERKEZİ