Bizonlar güçlü ve ne yapacağı belli olmayan vahşi hayvanlardır. ABD'deki Milli Park Servisi'ne (NPS) göre; Yellowstone'da kurtlar, ayılar ve yılanlar da dahil olmak üzere diğer hayvanlardan daha fazla yaralanmadan sorumludurlar.

Ancak bütün uyarılara rağmen insanlar akıllanmıyor. Son olarak Yellowstone Parkı'nda bir kişi, kendi halindeki bir bizonun yanına giderek onunla fotoğraf çektirmek istedi. Bu sırada aracında olan başka bir ziyaretçi, adamı uyardı. Bu kişi olay yerinden uzaklaşmaya başlarken bizon da huzursuz oldu.

KURTLARI KOVALAYAN VAR!

Hayvan bir anda adama doğru döndü. Neyse ki onun peşine düşmedi. Milli Park'ın resmi sosyal medya hesabı ise bu anları paylaşarak insanları saçma sapan hareketler yapmaması konusunda bir kez daha uyardı.

Ex'ten next olmadı: Jennifer Lopez ve Ben Affleck boşanıyor! Ex'ten next olmadı: Jennifer Lopez ve Ben Affleck boşanıyor!

Daha önce parktaki bir ziyaretçi, kurtları kovalamaya kalkmıştı. Başka biri ise bizonu kedi gibi sevmeye çalıştı. Selfie olayından sadece birkaç gün önce yaşlı bir ziyaretçi, bizon tarafından havaya fırlatılmıştı. Sağlık durumuyla ilgili kesin bilgi henüz paylaşılmadı.

Kaynak: HABER MERKEZİ