Yaklaşık 2 yıllık bir aradan sonra yeniden forma giydiği A Milli Takım’da attığı goller sonrası yaptığı bozkurt işareti Merih Demiral’a çok pahalıya patlayacağa benziyor.

Zira UEFA’dan iki maç ceza alan ve Hollanda karşılaşmasında forma giyemeyen 26 yaşındaki yıldız oyuncunun kulübü Al Ahli sözleşmesini feshetme kararı aldı.

Merih Demiral2

Geçen yıl İtalya’nın Atalanta Kulübünden Suudi Arabistan’ın Al Ahli Kulübü’ne transfer olan Merih Demiral, yıllığı 15 milyon eurodan, 45 milyon euroluk (Yaklaşık 1 milyar 650 milyon TL) bir sözleşme imzalamıştı. Al Ahli, Atalanta Kulübü’ne ise 20 milyon euro (Yaklaşık 720 milyon TL) bonservis bedeli ödemişti.

Balıkesir Kepsut'ta çıkan orman yangını kontrol altına alındı Balıkesir Kepsut'ta çıkan orman yangını kontrol altına alındı

Merih

“Politik” duruşu nedeniyle Merih Demiral’ın sözleşmesini feshetme kararı alan Al Ahli, şu an tatilde bulunan yıldız oyuncunun dönüşünde kararı tebliğ edecek.

Demiral

FENERBAHÇE’YE Mİ GELECEK?

Fenerbahçe alt yapısında yetişen ve en büyük üzüntüsünün Fenerbahçe A takımında oynayamamak olduğunu daha önce açıklayan Merih Demiral’ın Al Ahli’nin bu kararından sonra İtalya’ya dönmesi bekleniyor.

Yıldız futbolcu, yıllık kazancında ciddi bir indirim yaparsa, Fenerbahçe ile de sözleşme imzalayabilir.

Muhabir: LİLA OKYANUS