2023'ün eylül ayında Ural Airlines'a ait bir yolcu uçağı, çıkan sorunun ardından Sibirya'daki bir buğday tarlasına acil iniş yapmıştı. Olayda kimse zarar görmemişti. Ancak uçak, kaderine terk edilecek. Ural Havayolları, mahsur kalan Airbus A320'yi kurtarma planlarından vazgeçti. Yüksek maliyetler, lojistik zorluklar ve Airbus'ın destek eksikliği bu kararı etkiledi. Bu kayıp, Rusya'nın uçak tedarikini sınırlayan Batı yaptırımlarının ortasında Ural'a bir darbe olabilir.

Rapçi P. Diddy sevgilisini otelde tekme tokat dövdü: O görüntüler ortaya çıktı! Rapçi P. Diddy sevgilisini otelde tekme tokat dövdü: O görüntüler ortaya çıktı!

KİŞİ BAŞI 1100 DOLAR

Olay gününde hidrolik arıza, yakıtın azalmasına neden oldu ve pilot, havaalanına doğru devam etmek yerine uçağı tarlaya indirdi. 170 yolcunun hiçbiri yara almazken kişi başı 1100 dolar tazminat teklif edildi. Bir havayolu temsilcisinin açıklamasına göre; Ural, başlangıçta mahsur kalan uçağı alıp tekrar hizmete sokmak için onarmayı planladı. Ancak yüksek maliyet ve lojistik problemleri, havayolunu uçağı terk etmeye zorladı. Uçağın tarlada mı kalacağı yoksa parçalanarak geri dönüşüme mi gideceği şu an için belirsiz.

Muhabir: TAMER AYERİ