Baskı sektöründe ilham verici ve iddialı projelerde öncülük eden Canon, fuardaki standında son teknolojiye sahip ürünlerini sergiledi. Bu ürünler arasında PRISMA iş akışı çözümleri, baskı medyası, mürekkep püskürtmeli ve tonerli baskı makineleri, web beslemeli ve yaprak beslemeli baskı makineleri, düz yataklı ve rulodan ruloya geniş formatlı yazıcılar ile dijital etiket ve ambalaj üretimi dahil olmak üzere pek çok yenilik ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Ayrıca canlı uygulama baskıları arasında; ticari, yayıncılık (kitaplar dahil), promosyon iletişimi (doğrudan posta ve perakende dahil), etiket ve ambalaj, iç mekân dekorasyonuyla birlikte şirket içi ve CAD baskıları da Canon’un standında yer aldı. 

Ziyaretçiler inceleme fırsatı buldu

Standın “Printworks” alanında ise ziyaretçiler, stratejik ve operasyonel zorluklarını Canon iş geliştirme, iş akışı ve uygulama uzmanlarıyla birlikte değerlendirme fırsatına sahip oldu. Bununla birlikte Canon, çözüm tasarımından proje yönetimine; süreç otomasyonundan servise kadar nasıl uzman tavsiyesine ve uygulama becerisine dayanan bir destek sunduğunu gösterdi. 

Yaprak beslemeli portföyü genişledi

Canon’un genişletilmiş yaprak beslemeli baskı makinesi portföyü, şirketin dijital üretim baskılama pazarındaki lider konumunu da ortaya çıkardı. Bu portföy, PSP'lerin (Baskı Servisi Sağlaycıları), Canon ile iş ortaklığı kurmasını teşvik ederken toner ve mürekkep püskürtmeli baskı makinesi segmentinde en geniş seçenekleri sunarak büyüme fırsatları da sağladı. Avrupa'da ilk kez drupa'da görücüye çıkan yeni varioPRINT iX1700 yaprak beslemeli mürekkep püskürtmeli baskı makinesi, aylık ortalama 300 bin ila 1,5 milyon A4 görüntü hacmini işleyecek verimliliğe sahip olarak öne çıkıyor. Bu yeni baskı makinesi, varioPRINT iX3200 B3 yaprak beslemeli mürekkep püskürtmeli baskı makinesi ve EMEA bölgesinde 2.500'den fazla kurulumu yapılan başarılı imagePRESS V serisi renkli tonerli baskı makinesi arasında yerini aldı. 

Ayrıca Canon, yeni varioPRESS iV7 modeli gibi ağır hizmet tipi B2 (50cmx70cm) yaprak beslemeli baskı makinesini geliştirdi. 4,5 milyon B2 (50cmx70cm) görüntüye kadar üretim hacmi kapasitesine sahip olan makine, bu kategoride kapasiteyi büyük ölçüde artırarak çok daha yüksek hacimlere ulaştırıyor. Ziyaretçiler, 2025'in ikinci yarısında ilk kurulumları yapılması planlanan bu baskı makinesinin çıktı örneklerini ve dijital animasyonunu drupa standında görebilme fırsatına sahip oldu.

Web beslemeli portföy genişledi

drupa 2024 fuarı, ultra yüksek hacimli mürekkep püskürtmeli alanında Canon'un en son teknolojiye sahip yüksek hızlı web beslemeli mürekkep püskürtmeli baskı makineleri, yeni ProStream 2000 serisi ve ColorStream 8200 için küresel lansman platformu oldu. Fuarda, ColorStream 8200 web beslemeli mürekkep püskürtmeli baskı makinesi; müşteri odaklı bir teknoloji yeniliği olan, otomatik talep üzerine kitap üretiminin sınırlarını zorlayan akıllı kitap bloğu uçtan uca çözümü kapsamında gösterildi. Yeni ProStream 2133 web beslemeli mürekkep püskürtmeli baskı makinesi, fuarda değişken formatlarda doğrudan posta, kitap ve dergi üretimini bizzat göstererek cihazların olağanüstü verimliliğini, kalitesini ve üretim çok yönlülüğünü vurguladı.

Etiketler ve ambalajlar

Canon, fuardaki standında çeşitli etiket, oluklu mukavva ve katlanır karton uygulamalarının canlı üretimini gerçekleştirerek etiket ve ambalaj pazarlarının önemli ve güvenilir bir iş ortağı olma konusundaki kararlılığını da ortaya koydu. Bu kararlılığın bir kanıtı olarak Canon, 2025'te kullanıma sunulması planlanan yeni LabelStream LS2000 su bazlı dijital etiket baskı makinesinin Japonya dışındaki ilk canlı gösterimini gerçekleştirdi. Ayrıca 3D model teknoloji animasyonları ve üretim örnekleri aracılığıyla ofset kalitesinde 8.000 metrekare/saat üretim hızı sunan 1,7 m genişliğinde, tek geçişli, endüstriyel ölçekli oluklu baskı makinesi konsepti de sergilendi. 2022'den beri bir Canon şirketi olan Edale standında ise tek geçişli karton cilalama ve sonlandırma için FDC6000 düz yataklı kalıp kesici ile entegre FL5 karton üretim hattı tanıtıldı.

Canon EMEA, Pazarlama ve İnovasyon, Üretim Baskılama Kıdemli Müdürü Jennifer Kolloczek, “Sektöre ve sürdürülebilir büyümeye olan uzun vadeli bağlılığımızın bir parçası olarak, düzenlenen son drupa fuarından bu yana geçen sekiz yıl içinde geliştirdiğimiz birçok farklı teknolojik yeniliği ziyaretçilere sunmaktan büyük heyecan duyduk. Farklı tip ve ölçekten PSP ve dönüştürücüye, işlerinde inovasyon sunma tutkumuz doğrultusunda, gelmiş geçmiş en geniş güçlü dijital üretim baskı, etiket ve ambalaj çözümleri portföyümüzü sergiledik. Bununla birlikte ticari ve yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarmaları için tüm segmentlerdeki müşterilerle nasıl çalıştığımızı gösterme fırsatı elde ettik. Stantta canlı baskı yapan çeşitli üretim hatları, müşteri başarı hikayeleri ve Printworks alanında iş dönüşümü ve sürdürülebilirlik konularında uzman tavsiyeleri ile PSP'lere işletmelerini ileriye taşımaları için ilham vermeyi ve ziyaretçilere Canon'un hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma kapasitesini göstermeyi amaçladık” dedi.

ALS hastaları için yapay zeka destekli robot kol geliştirildi ALS hastaları için yapay zeka destekli robot kol geliştirildi

Karbon ayak izi azaltılacak

Canon baskı medyası seçenekleri, PSP'lerin karbon ayak izini azaltmasını sağlıyor. Canon'un Zero kağıt serisi ailesinin en son üyesi olan Red Label Zero, CO2 emisyonlarını hem üretim sırasında hem de kalan CO2 emisyonlarının telafisi için kullanıcıların karbon ayak izini azaltmak için tasarlandı. Yeni seri, yılın ilerleyen dönemlerinde satışa sunulacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ