Beşiktaş'ta korkunç anlar! Genç defalarca dövüldü, çığlık çığlığa yalvardı Beşiktaş'ta korkunç anlar! Genç defalarca dövüldü, çığlık çığlığa yalvardı

Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesi Tema Park’ta dün gece özel bir dans okulu olan ‘Swingamed’in açık havada düzenlediği dans etkinliğine 50 kişilik bir grup, ‘Tekbir-Allah-u Ekber’ diyerek saldırmaya başladı. Boyut atlayan saldırıta sandalye atılarak etkinlikteki bazı kişiler çeşitli yerlerinden yaralandı. İhbar üzerine olay yerine 112 sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralananlardan iki kişi ambulansla hastaneye kaldırılırken, saldırıya maruz bırakılan yurttaşlar şikayetçi oldu. DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Adalet Kaya, yaptığı sosyal medya paylaşımda saldırıyı kınadı.

Ekran Görüntüsü 2024 06 10 110631

“HADDİNİZİ BİLİN!”

Kaya, "Okulun adı Swingamed. Ve saldırıyı kınıyor swing Amed’in yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Bu kentin renklerine, gençlerine, kadınlarına tahammül edemeyen gerici, faşist güruhların bu girişimlerinin tarihsel okumasını yapabiliyor, kime hizmet ettiğini biliyoruz.  Bu kentte, bu coğrafyada “Hizbullah“ rüyasıyla uyuyup, bunun siyasetini hayata geçirmeyi umanlara söylüyoruz. Haddinizi bilin! Bu halkın evlatlarından, sokaklarından , parklarından uzak durun.”

Kaynak: Haber Merkezi