Beş yıl önce Jayme Closs, ailesinin gözleri önünde öldürülen sapık katil tarafından ücra bir kulübeye götürülüp haftalarca zorla alıkonulan dehşet verici olaydan kaçmayı başardı. Ancak katilin Jayme kaçmasın diye özel olarak kurduğu korkunç yatak düzeneği, gerçekten de kan donduran bir detay ortaya çıkardı.

j

Jayme Closs

Fabrika işçisi Jake Patterson (26) 2019'da, ailesiyle Wisconsin'in Barron kentinde yaşayan Jayme Closs'a saplantılı bir ilgi duymaya başladı. Patterson bir gün, kafasını tıraşlayıp maske ve eldiven takıp, arabasının plakasını da değiştirip pompalı tüfekle Closs ailesinin evini bastı.

Jayme'in babasını ön kapıdan ateş ederek vuran Patterson, anne Closs'u da küvette, ağzı bantlanmış ve titreyen Jayme'nin gözleri önünde vurarak öldürdü. Jayme'in ellerini ve ayak bileklerini de bantladıktan sonra zorla botuna bindirip ücra kulübesine götürdü.

5354

Anne ve baba Closs

Katil, ülkenin dört bir yanında aranırken, kaçırdığı Jayme ile aynı yatakta uyumaktan çekinmedi. Daha sonra, "Onunla cinsel ilişkiye girmek için ailesini öldürmekten çok suçlu hissettiğini" ifade edecekti. Patterson'ın ayrıca, kızla masa oyunları oynadığı ve işlerini halletmek için dışarı çıktığında kızın kaçmaması için yatağının altına barikat kurduğu belirtildi.

Detaylarını Daily Star'ın aktardığı olaya göre, 10 Ocak 2019'da Patterson'ın annesini ziyaret ettiği sırada, ağır çöp kutularıyla çevrili yatağın altında sıkışık vaziyette bulunan Jayme, kurtulmayı başardı. Jayme'nin kulübede olmadığını fark eden Patterson, paniğe kapılarak arabasıyla kaçmaya çalıştı; ancak kısa süre sonra tutuklandı ve iki ay sonra iki kez kasıtlı cinayet, bir kez silahlı hırsızlık ve bir kez de adam kaçırma suçlarını kabul etti.

Kaynak: haber merkezi