Mide bulandıran olan Bostancı'da yaşandı. Kaydedilen görüntülerde belediyeye ait hasta nakil ambulansının önü 34 BKS 442 plakalı motosikleti kullanan iki kişi tarafından kesildi. Hastaneye hasta yetiştirmeye çalışan ambulans şoförü ile tartışmaya başlayan şahıslar, "Biz bu ambulansta hasta olduğuna inanmıyoruz" diyerek içerde bulunan hastayı görmek istediler. Önlerinin kesilmesi nedeniyle ilerleyemeyen ambulans şoförü, aracın yan kapısını açarak içeride bulanan hastayı motosikletli trafik magandalarına göstermek zorunda kaldı. Hastayı gören iki şüpheli daha sonra olay yerinden ayrıldılar. O anlar ambulans şoförü tarafından cep telefonuyla kayıt altına alındı.

Ekran Görüntüsü 2024 06 11 151302

Yaşanmayan bir bu kalmıştı! Kurbanlık keçi elektrik tellerinde asılı kaldı Yaşanmayan bir bu kalmıştı! Kurbanlık keçi elektrik tellerinde asılı kaldı

O görüntüleri sosyal medyada paylaşılıp tepki yağarken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca' da paylaşıp ''İstanbul Kadıköy’de ambulansla hasta taşıyan arkadaşlarımız akıl almaz bir olay yaşadı. Bir motosikletteki iki şahıs ambulansa yol vermemekte direttiler. Hastayı görmek istediler. Sonunda gördüler. İzleyin, bu iki şahısta insanlık göremeyeceksiniz. Yasa peşlerinde.'' notuyla paylaşarak tepkisini koydu.

Kaynak: Haber Merkezi