Ünlü piyanist Fazıl Say, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in paylaştığı “en sevdiği 15 şarkı” listesini eleştirdi. Sosyal medya platformu X’te Özel’in şarkı listesine dair yorum yapan Say, “Özgür Özel’in en sevdiği şarkılar listesini görünce bir anlık ‘bilinçsel düşüş’ yaşadım. Liste biraz arabesk, pop ve popüler kültür odaklı görünüyor. Anlaşılan, her kesime hitap eden bir şarkı seçkisi yapılmış. Oy potansiyeli malum; ‘her kesime bir şarkı’ listesi oluşturulmuş,” şeklinde görüşlerini dile getirdi. 

Özel'in son sırada yer alan Berlin Filarmoni Orkestrası'na da değinen Say, şu ifadeleri kullandı:

Balıkesir Kepsut'ta çıkan orman yangını kontrol altına alındı Balıkesir Kepsut'ta çıkan orman yangını kontrol altına alındı

Amma velakin; 15. Sıradaki şarkı dikkatimi çekti. 'Berlin Filarmoni Orkestrası' !!! Ya kardeşim, Berlin Filarmoni bir orkestranın adıdır. Bir şarkı ya da eserin değil. Neyi dinliyorsun? Berlin Filarmoni Orkestrası'ndan Beethoven 7. Senfoni mi ? Hangi şef? Nedir? Ne bu? Açıkla. Yani Annem eczacı. Tüm eczacılar bunu bilir, tüm eczacı çocukları da eczacı kalfasıdır ayrıca, bilir. 200 kayıdını bilirler.. Eczacılar kültürlüdür, böyle laf olmaz. Bir de; 'Yiğidim aslanım' şarkısı , Özgür beyin listesinde; müzik (yani besteci) THEODORAKİS olarak düzeltilmiş, son yıllarda, ben de bilmiyordum, biraz şaşırdım açıkçası bu gelişmeye, hatta baya şaşırdım, yayınevleri , telif kurumları , böyle bildirmişler. O isimli şarkının yanına o ilave lazımmış , @herkesicinCHP yi biz de bu konuda uyaralım. Arabesk listeye gelince de; Gönlün ne diyorsa oradan çalsın kardeş. Nasıl istersen… ama bil ki bu Atatürk’ün yolu değil!!!"

Kaynak: HABER MERKEZİ