FETÖ işbaşında! Yine sınav sorularını çaldılar FETÖ işbaşında! Yine sınav sorularını çaldılar

İBB Meclisi’nin mayıs ayı olağan toplantılarının üçüncü oturumu Meclis 1. Başkanvekili Nuri Aslan başkanlığında Saraçhane'deki İBB Merkez Binası Meclis Toplantı Salonu'nda yapıldı. Meclis oturumunda gündem dışı konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri arasında, önceki dönemde belediye gayrimenkullerinin AK Partili üyelerin oy çokluğuyla bedelsiz olarak AKP’li belediyelere tahsisinin iptaline ilişkin rapor yer aldı.

Mülkiyeti İBB’ye ait olan ve Esenler Belediyesi’ne tahsis edilen Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi, AK Partili Ümraniye Belediyesi’ne tahsis edilen Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Kültür Merkezi, İnkılap Mahallesi 2381 ada 12 parseldeki yüzme havuzu ve spor tesisi ile İstiklal Mahallesi 1761 ada 4 parsel, AK Partili Pendik Belediyesi’ne tahsis edilen Kurna Mahallesi 171 ada 1 ve 4 parsellerinin tahsislerinin iptali meclisin oyuna sunuldu. AK Partili meclis üyelerinin “ret” oyu kullanırken CHP’li meclis üyeleri “kabul” oyu kullandı. Oy çokluğu ile AK Partili belediyelere yapılan gayrimenkul tahsisleri iptal edildi.

TAHSİSLER BİR BİR İPTAL EDİLDİ

Toplantıda, daha sonra Mülkiyeti İBB’ye ait olan Fatih Kariye Mahallesi’ndeki taşınmazın restore edilerek yurt için kullanılmak üzere Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) 25 yıllığına bedelsiz yapılan tahsis ile İBB Meclisi’nin 2010 yılında Fatih Hüsambey Mahallesi’ndeki taşınmazın Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’ne 25 yıl süreyle bedelsiz tahsisinin iptali görüşüldü. Yapılan oylamada, tahsislerin iptali AK Partililerin ‘ret’ oyuna karşılık CHP’li üyelerin ‘kabul’ oyuyla oy çokluğuyla kabul edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ