Esenyurt Turgut Özal Stadyumu’nda oynanan maça konuk takım etkili başladı. Özellikle ikinci bölgede topun arkasına geçerek rakibini topsuz oyunda etkisiz hale getiren bordo mavililer topu kazandığı bölümlerde de oyunu çabuk kurarak rakip cezasahası içinde etkili oldu. Rakibinin alan savunmasına ve tam saha presine cevap veremeyen İstanbul Kıraç maça bir türlü giremedi.

İncirtepe doludizgin: 2-1 İncirtepe doludizgin: 2-1

Konuk ekip 9. Dakikada Hacı Arif Evmez’le 1-0 öne geçti. Golden sonra oyunun kontrolünü elinde tutmaya devam eden K.Çekmece temsilcisi 45. Dakikada Abdullah Ek’in attığı golle 2-0 öne geçti. Bu gol aynı zamanda ilk yarının skoru oldu. İkinci yarıya daha istekli başlayan İstanbul Kıraç 56. Dakikada Ömercan Aktürk’ün attığı golle farkı bire indirerek umutlandı: 1-2. Konuk takım 67’de Muhammet Talha Yavuz’un gördüğü kırmızı kartla sahada 10 kişi kaldı.

Buna rağmen oyun disiplininden kopmayan İstanbul Trabzon 90+4. Dakikada Hacı Arif Evmez’le bir gol daha bularak maçın skorunu belirledi: 1-3. Maçın 90+7. Dakikasında İstanbul Trabzon’dan Hacı Arif Evmez ve Hacip Güler, İstanbul Kıraç’tan da Hasan Hüseyin Demir gördükleri kırmızı kartlarla cezalı duruma düştü. 

Bu sonuçla İstanbul Kıraç ilk yenilgisini alarak 12 puanda kalırken 10 puana yükselen İstanbul Trabzon şampiyonluk yarışında ben de varım dedi. 

Kaynak: İSKENDER KORDU