Silivrikapı Buz Pisti’nde düzenlenen “Karneni Getir Buzda Kay” etkinliğinin ikincisi 29 Ocak-2 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. 6-17 yaş grubundaki çocuklar, 09.45-13.45 saatleri arasında etkinliğe katılabilecek Toplamda 8 gün süren “Karneni Getir Aqua’da Kay” etkinliği ise Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nde yapılıyor. Çocukların kış ortasında suda eğlenebilecekleri etkinliğin ilki 22-26 Ocak arasında yapılmıştı İkincisi de 29 Ocak-2 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. 9-13 yaş grubu çocuklar, 11.00-16.00 saatleri arasında etkinliğe dahil olabilecek.

SPORLA TANIŞAN DEVAM EDİYOR

Etkinliklerle ilgili Silivrikapı Buz Pisti’nde açıklamalarda bulunan İBB Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur, bu yarıyıl tatilini iple çektiklerini belirterek, “Çocuklarımız, bu etkinliklerde Silivrikapı Buz Pisti’nde kayarken, Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nde de havuzla buluşuyor. Önümüzdeki günlerde 5-6 bin civarında çocuğu bu branşlarla tanıştırmış olacağız. Yeni sporla tanışanlar ya spora devam ediyor ya da sporun izleyicisi oluyor. Bu yüzden bu etkinliklere önem veriyoruz ve bu etkinliklerden keyif alıyoruz” diye konuştu.

OLİMPİYATLARA HAZIRLIK

Onur, “İBB Spor İstanbul olarak çocukları farklı spor branşlarıyla tanıştırmak istiyoruz. 4-5 yıl önce yılda 20 bin çocuğa ulaşabilirken, şimdi 120 bin çocuğa çevrim içi satranç da dahil olmak üzere 20 farklı branşta eğitim veriyoruz. 2036 Yaz Olimpiyatları’na aday olmak isteyen bir şehirde bu tabanı daha da büyütmemiz gerekiyor. Şu anda Silivrikapı Buz Pisti’nde kayan çocuklardan en az 1-2’si gelecekte olimpiyatlara katılacak. Bu yüzden çocuklarla yapılan projeleri çok önemsiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu. 

Kaynak: AA