İspanya polisi, film gibi bir cinayetin peşine düştü. Başkent Madrid'in doğusundaki 8 bin nüfuslu Morata kasabasında yaşayan kız kardeşler 67 yaşındaki Amelia, 74 yaşındaki Ángeles ve erkek kardeşleri 77 yaşındaki José Gutiérrez Ayuso evlerinde ölü olarak bulundu ve vücutlarının bir kısmı yanmıştı.

Kız kardeşlerin dolandırıcılık mağduru olduğu ve dolandırıcı tarafından öldürüldüğü belirlendi. Polise göre 42 yaşındaki Dilawar Hussain, kız kardeşlere ait bir evi kiraladı. Hussain, kendisini ABD ordusunda görevli "Edward" olarak tanıttı. Kardeşlerden Amelia ve Ángeles adamdan hoşlanınca, adamın para talebini geri çevirmedi. Defalarca kes Hussain'e para gönderen kız kardeşler meteliksiz kalınca kasabanın rahibinden ve hatta belediye başkanından bile borç istemeye başladı. 

DAHA ÖNCE ÇEKİÇLE SALDIRMIŞ

Hussain, kirada oturduğu sırada Amelia'ya iki kez saldırdı. Saldırılardan birini çekiçle yapan adam, 2 yıl hapis cezası ve uzaklaştırma emri aldı. Anncak geçen Eylül ayında, yedi ay sonra serbest bırakıldı.


Birakç haftadır 3 kardeşin de ortalıkta gözükmemesi üzerine komşuları şüphelendi. Bunun üzerine haber verilen polis ekipleri, eve girdiklerinde kardeşlerin cansız bedenini buldu. Hussain, cinayet zanlısı olarak gözaltına alındı. Kardeşlerden Jose'nin zihinsel engelli olduğu ve tüm bu olanlarla alakası olmamasına rağmen öldürüldüğü belirtildi.

TEK SUÇLARI AŞIK OLMAK

Kasaba sakinlerinden biri, "Onlara her şeyin yalan olduğunu, dolandırıcılık olduğunu anlattık. Ama 'dolandırıcılık' kelimesini duymak istemediler. Ángeles bir öğretmendi ve Amelia da eğitim gördü. Aptal değillerdi. Onlar aşık olan sıradan insanlardı."
 

Kaynak: HABER MERKEZİ