Diamond Tema, IŞİD’in hedefi oldu: Örgüt fotoğraf paylaşıp militanlarına çağrı yaptı! Diamond Tema, IŞİD’in hedefi oldu: Örgüt fotoğraf paylaşıp militanlarına çağrı yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma günü, İstanbul Ataşehir'deki Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesi'nde düzenlenen yeni müfredatın tanıtım programına katılmıştı. Programda bir öğrencinin sahneye çıkıp koşarak Erdoğan’a sarılması dikkat çekmişti.

Erdogan Nihal Bahar Candan 2 Hv8V.jpg

Öğrencinin "suç örgütüne üye olmak", "dolandırıcılık" ve farklı suçlardan yıllarca hapisleri istenen sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan’ın kardeşi olduğu ortaya çıktı.

Erdogan Nihal Bahar Candan 1 Tzb5.Jpg

Türkiye gazetesinin haberine göre, Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesinde okuyan ve LGS’ye yüzde 2’lik dilimle giren Zeynep Su Candan; “Ablalarımın durumunu tek tek  Cumhurbaşkanı’mıza anlattım. Gözümün içine bakarak, tek tek dinledi. Çok teşekkür ederim. Elinden geleni yapacağını söyleyerek arkadaşlarımız bakacak, yapılacak bir şey varsa dedi. Çok çok mutluyum. Sonra başka bir başka arkadaşına yönlendirdi. O da bütün bunları dinledi, o da ilgileneceğini söyledi." dedi. 

Bahar Candan

NE OLMUŞTU?

Geçen kasım ayında Bahar Candan Nihal Candan Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, "suç gelirlerini aklama" iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

Resmi kurum ve kuruluşların icradan satışa çıkardığı araçları ucuza satarak güven kazanan suç örgütünün, bu yöntemle araç talepleri aldığı ve para topladıklarını tespit edilmişti. Daha sonra ihalede sorun olduğu gerekçesi ile mağdurlara geri ödeme yapılmadığı, araç teslimi sağlamadıkları belirlenmişti.

Nihal Candan Tepkilere Yanit Verdi Ailem Moral Olsun Diye Kuafore Goturdu 1185058

Polis ekipleri, katıldıkları bir moda programıyla tanınan sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin söz konusu çetenin paralarını akladıklarını da tespit etti. Bunun üzerine Nihal ve Bahar Candan ile Hacı İsrafil Sağlam düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin bitmesinin ardından Küçükçekmece Adalet Sarayı'na getirildi. Cumhuriyet savcısına ifade vermelerinin ardından 3 şüpheli de tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Kaynak: Haber Merkezi