Cumhuriyet Halk Partisi lideri Özgür Özel, Sözcü yazarı İsmail Saymaz’a Battal İlgezdi’nin suçlamaları başta olmak üzere çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. İşte Özel’in sözlerinden satır başları: 

“Battal Başkan, uzun süredir yaptığı göreve aday gösterilmemesinin verdiği üzüntüyle - ki bunu anlıyorum - meseleyi nesnel ve tarafsız değil, öznel bir yerden değerlendirmiş. 900 aday açıkladık. Çok sayıda Alevi aday gösterdik. Alevi adaylara bakması lazım. Hangi Kürt’ün tasfiye edildiğini görmüş? Böyle bir şey yok. Aksine kaygı ve endişeye sebebiyet vermeyecek listeler var. Ne Alevinin ne Kürt’ün tasfiye olduğu yok. Kendisi “Ben aday gösterilmedim” deyip bunun üzerinden değerlendirme yapmış. Birkaç gün sonra o değerlendirmelerden pişmanlık duyacağını düşünüyorum. Üzüntüsüne veriyoruz. Sonuçta değişim olması lazım.”

Özür2

“BURSA VE BALIKESİR’DE ADAY GÖSTERDİK” 

Özel, Kılıçdaroğlu yanlılarının tasfiyesiyle ilgili iddiaya yanıt olarak da şunları kaydetti:

“Kemal Bey’i en çok destekleyen iki arkadaşımızı Bursa ve Balıkesir’de aday gösterdik. Nereye koyacağız o zaman bu isimleri? İstanbul’da Kemal Bey’i destekleyen Bora Balcıoğlu, ankette önde çıktığı için aday gösterildi. Gülizar Emecan, Bahçelievler’in adayı, kongrede karşımızdaydı. Battal Bey’in aday gösterilmediği gün aday gösterilen 10 kişiden dördü kurultayda karşımızdaki isimdi. Bir tasfiye söz konusu değil. Bu iddiaları, yayınlanan aday listeleri yalanlıyor.

Özgür1-1

“BANA OBJEKTİFLİK ELEŞTİRİSİ GELİYOR”

Hatta bana şöyle eleştiriler geliyor: ‘Siyaset bu kadar objektifliği kaldırmaz. Kendine yakın isimleri koymalıydın bazı yerlere. Kılıçdaroğlu’na yakın ve kongrede yanında durmayanları görevlendiriyorsun’ diyorlar. Böyle eleştiriler alıyorum. Battal Başkan da tam tersini iddia ediyor.”

Özel, yine İlgezdi’nin “Her tarafta Karadenizli, Trabzonlu lobisi olduğu” iddiasına da “yok” diye yanıt verdi; “Geçen seferden farklı olarak nerde çok Trabzonlu olmuş?” diye sordu.

Özgür5

MUHARREM İNCE'YE YANIT VERDİ

Görüşmenin ardından CHP’ye yönelik sert eleştiriler yapan Memleket Partisi lideri Muharrem İnce hakkında da konuşan Özel, “İnce, ‘Başka dünyaların insanıyız’ diyor. Bir tane ilçe verince aynı dünyanın insanı mı oluyormuşuz? O yüzden açıklama yapmayayım” diye konuştu.

Özgür3-1

HATİPOĞLU’NA AĞIR SUÇLAMA

Özel, İyi Parti'den AKP'ye geçen ve partinin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Nebi Hatipoğlu için de “milli irade hırsızı” dedi; “Sütte leke var, bizim adaylarımızda yok. Ama karşımızda bir sabıkalı var. Hırsızlıktan sabıkalı” ifadelerini kullandı.

BAŞAK DEMİRTAŞ’IN ADAYLIK ÇIKIŞI

Özel, Başak Demirtaş’ın adaylık çıkışıyla ilgili olarak da “Tüm adaylıklar gibi o da demokratik bir hakkın kullanılmasına yönelik yaklaşımdır. Bir yorumum yok” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ