Sincan ilçesinin Ahi Evran Mahallesi'nde, 233. Sokak'ta gerçekleşen olayda, pitbull cinsi köpek ağzında koruması olmadan dolaşırken, aynı sokakta gezdirilen Terrier cinsindeki bir evcil hayvana saldırdı. Evcil hayvanını gezdiren bir çocuk, bu dehşet anına tanık oldu. Çocuk yaşadığı paniğe dayanamayarak şok geçirdi. 'Pamuk' isimli evcil köpeğin çenesi, dişleri ve dili saldırı sonucu koparken, bu talihsiz anlar bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Pamuk'un sahibi Hakan Balaban, pitbull cinsi köpeğin sahibinden şikayetçi oldu. Balaban, yaşadığı dehşet anlarını İHA muhabirine anlattı.


Balaban, oğlunun sabah köpeği gezdirmeye çıkardığı sırada olayın yaşandığını söyledi. Köpeğine saldıran pitbullun ağzında koruması ve tasması olmadığına dikkati çeken Balaban, “Çocuk köşeye gittiği zaman pitbull saldırıyor ve köpeğimizin üst çenesini kopartıyor. O anda çocuğum da yanımdaydı. Çocuk da o anda ne yapacağını şaşırmış ve şoka girmiş. Daha sonra yanıma geldi ağladı ‘Baba benim yüzümden oldu’ dedi” ifadelerini kullandı.
Olaydan sonra pitbull cinsi köpeğin sahibinin hiçbir şekilde özür dilemeye gelmediğini ve pitbullu bir arabayla başka bir yere kaçırdıklarını kaydeden Balaban, “Biz de gittik yetkili yerlere şikayet ettik. Şu anda da veterinerin gelmesini bekliyoruz. Bugün köpeğime saldıran yarın çocuğuma saldırır. Çocuğum köpeklerin boğuşması esnasında kendini zor kurtarmış” dedi.

Editör: Eray Erginbaş