Gazeteci Barış Pehlivan, Deniz Kuvvetleri’nde tim komutanı M.C.’nin, gümrükten iki valiz kaçırdığını paylaştı. Pehlivan’ın yazısında “10 Temmuz 2023 günü saat 10.40’da Mersin Liman Başkanlığı’na bir ihbar gitti. Sabah saatlerinde limana gelen bazı valizler, sıra dışı bir yolla gümrük kontrolünden kaçırılmış, bir araca yüklenmişti. Liman personeli, ihbarın peşine düştü. Kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Sistemin işleyişine onlar da şaşırdı. Mersin’de limana askeri kapıdan BMW marka bir araba giriş yaptı. Sonrasında limana yanaşan ADA74 isimli RO-RO gemisine yaklaştı.'

'HİÇBİR ZAMAN BİLEMEYECEĞİZ'

'Bir kişi, kendisini bekleyen BMW’ye yöneldi ve elindeki iki valizi bagaja koydu. Araç, askeri kapıdan valizler aranmadan çıktı. Kayıtlar izlendiğinde, aracı kullanan kişi Deniz Kuvvetleri’nde tim komutanı M.C. idi. Gümrük memurları, incelemelerde aynı olayın daha önce de gerçekleştirdiğini tespit etti. Ticaret Bakanlığı ve TSK olayı teyit etti. M.C., soru işareti yaratan bu olaydan sonra görevine devam etmişti. M.C., TSK’da iki ayrı idari ceza aldı ancak savcılıkta takipsizlik verildi. M.C., soru işareti yaratan bu olaydan sonra görevine devam etmişti. Komutan M.C’nin Mersin’den gümrüğü atlatarak taşıdığı valizlerde ne olduğunu hiçbir zaman bilemeyeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

İşte ‘Ülkenin çivisi çıktı’ videosu! İşte ‘Ülkenin çivisi çıktı’ videosu!

SEDAT PEKER İDDİA ETMİŞTİ

Pehlivan'ın bu yazısı akıllara Geçmişte Sedat Peker’in eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef alarak ortaya attığı iddiaları akıllara getirdi. Peker, Mersin’deki Limanı’na Panama’dan gelen ve yakalanan kokainler için, Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ı işaret etmiş ve şunları söylemişti: "Bu kokainle ilgili hikayenin gerçeğini anlatayım. Önceden Kolombiya üzerinden geliyordu, en son 4 ton 900 kilo geçen sene 9 Haziran’da yakalandı. Bu mal yakalandıktan sonra yeni bir güzergah kurmak için Venezuela’ya kim gitti? Eski Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım Bey. Evet... Bu senenin başında ocak ayında gitti, 4 gün kaldı, şubat ayında gitti, 4 gün kaldı. Karakas Limanı var Venezuela’nın en büyük limanı. Oradan kuru yük gemileri direkt Türkiye'ye gelebiliyor ancak konteyner gemileri Dominik Cumhuriyeti üzerinde durma yapıp o şekilde devam ediyor.

Ahmet Çakar adeta küplere bindi: "Kanıma dokunuyor" Ahmet Çakar adeta küplere bindi: "Kanıma dokunuyor"

‘İSPATLARIYLA KEYİFLE ANLATACAĞIM’

(Süleyman Soylu’yu hedef alıyor) Devamlı şu kadar kokain yakaladık, bu kadar kokain yakaladık diyor ya; ben size bu kokainlerin yerine diş sağlığıyla ilgili maddelerin nasıl imha edildiğini bu kokainlerin ise Avcılar bölgesindeki rezidanslar başta olmak üzere şehrin içindeki bazı lüks rezidanslardaki dairelerde, orta ölçekli torbacılara nasıl satıldığını önümüzdeki günlerde ispatlarıyla, keyifle anlatacağım.”

Kaynak: Haber Merkezi