TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşmak için gün sayan, Bir Sevdadırın İshak Ali’si Sinan Tuzcu, dizi hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

 

Dizide Yasin’in babası İshak Ali’ye hayat veren Sinan Tuzcu, karakteri için “Karmaşık ve çok boyutlu bir karakter. Ona hayat vermek, hem zorlayıcı hem de tatmin edici. İshak'ın dünyasını ve motivasyonlarını anlamak, onun duygusal yolculuğunu izleyiciye aktarmak için büyük bir sorumluluk hissediyorum.” dedi.

Senaryoyu ilk okuduğunda heyecanlandığını dile getiren Tuzcu, “Karadeniz hikayelerini severim. Hikaye çok etkileyici ve katmanlıydı, karakterlerin derinlikleri ve hikayenin akışı beni çok etkiledi. Oldukça detaylı yazılmıştı, karakter analizi beni heyecanlandırdı.” dedi.

650X344 Sen Anlat Karadenizin Yildizi Sinan Tuzcu Ve Beyza Kapu Evlendi 1622974199779

Rolü için derinlemesine çalıştığını söyleyen Tuzcu, “İshak Ali karakteri Karadenizli olduğu için bölgenin kültürünü, lehçesini ve yaşam tarzını anlamak benim için çok önemliydi. Şans eseri, daha önce Karadeniz bölgesinde üç yıl yaşamış olmam, bu rol için büyük bir avantaj sağladı. Bölgenin doğasını, insanlarını ve geleneklerini bizzat deneyimlemiş olmak, karakterin otantikliğine katkıda bulunmamı sağladı. Ayrıca, bölgenin lehçesini ve aksanını doğru bir şekilde yansıtmak için de bana kolaylık sağladı. Karadeniz müziği, dansı ve sosyal yaşamında ki bir karakteri oynamak mutlak gözlem gerektirir, bunun için elimden geleni yaptım. Süreç İshak Ali'yi canlandırırken daha gerçekçi ve inandırıcı bir performans sergilememe yardımcı oldu.” şeklinde konuştu.

Bir Sevdadır projesinde yer aldığı için mutluluk duyduğunu ifade eden Tuzcu, “Projede yer almak, kariyerim için önemli bir adım ve benim için büyük bir fırsat, seyircimize soluksuz keyif alacağı bir dizi izletmeye çalışıyoruz.” diye ekledi.

Projede yer alan herkesin çok yetenekli olduğunu söyleyen Tuzcu, “Herkesin projeye olan bağlılığı, çalışma ortamını son derece üretken ve keyifli hale getiriyor. Birlikte harika bir iş çıkardığımıza inanıyorum.” dedi.

Sinan Tuzcu Erkegin Saclari Beyazlayinca Jon Kadinin Beyazlayinca Bakimsiz Oluyor H34791 Dc900

Oyuncu en son geçen mayıs ayında Fenerbahçe Galatasaray derbisi sonra yaşanan polemiğe dahil olmuştu. 

Ertan Saban derbi sonrası eğlenirken Galatasaray’a sarf ettiği küfür nedeniyle gündem olmuş,  Galatasaray taraftarı Saban’ın oynadığı diziyle ilgili boykot kararı alırken Saban Galatasaray camiasından özür dilemişti. Bu arada Şahin Irmak da Ertan Saban için Instagram’dan “Ağzından çıkanı duymayan, sevinmeyi bilmeyen bir y…vşak”, X'ten de “Beşiktaş’ı ve Beşiktaşlı dostlarımı haklı galibiyetlerinden dolayı tebrik ederim. Bu arkadaşın da bir sürü GS’li arkadaşı, eşi dostu olduğuna eminim. Yüzlerine de hönkürsene y.vşak!” paylaşımını yapmıştı. 

Yaşanan bu kaosa ünlü oyuncu Sinan Tuzcu da dahil olmuş ve “Galatasaray taraftarıyım, çocukluk aşkımdır bilen bilir, yıllarca deplasman demeden maçtan maça koştum, tribün ne söylüyorsa ben de söylerim arkadaş, gereksiz duyar kasmak saçma! Ertan Saban iyi Beşiktaşlıdır, kazanmış maçı, kutlamasını yapıyor, bu kadar basit. Saçmalamayın… Eleştirenlerin her birinin ağız dolusu bağıra bağıra söylediği şarkıları da biliriz. Ahlak zabıtası kesilmenin anlamı yok” ifadelerini kullanmıştı. 

Muhabir: Galip Ercan Öztürk