Siverek Nesibe Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından ’İş Birliği, Güç Birliği, Avrupa Birliği’ İsimli projesi kapsamında, eğitim gören 9 öğrenci Viyana’da, 9 öğrenci ise Almanya’da iş temelli öğrenme süreçlerini başarıyla tamamladı.

‘’Deniz Mahsulleri ve Su Ürünleri’’ konulu yurtdışı staj programı ile deniz mahsulleri ve su ürünleri hazırlama, pişirme ve sunma teknikleri konusunda ki eğitim alan öğrenciler mesleki beceri de kazandı.

Yapılan staj ve programla ilgili açıklamada bulunan Okul Müdürü Abdullah Konak,” Öğrencilerimizin kazandıkları bu mesleki beceri iş hayatına geçişini hızlandıracak ve başarılı birer iş kadını olarak işgücüne katılma fırsatı sunacaktır. Projemizle farklı kültürleri yaşayarak tanıyan öğrencilerimiz Avrupalılık bilinci kazanmış, kültürel hoşgörüyü benimsemiştir. Avrupa hareketliliğinde sürekli olarak İngilizce iletişim kuran kızlarımızın yabancı dil yeterlilikleri de gelişmiştir. Tek bir hareketlilik faaliyeti ile çok yönlü kazanımlar elde etmemizi sağlayan Türkiye Ulusal Ajansına teşekkür ederiz” dedi.
 

Siverekli öğrenciler Avrupa’da staj gördü

Kaynak: İHA