Yetkililer, Gana'nın yakın zamanda Polonya'dan satın aldığı bir trenin, Doğu Bölgesi'ndeki deneme sürüşü sırasında bir kamyonla çarpıştığını söyledi. Bakanlık, Tema-Mpakadan demiryolu hattının raylarında bulunan terk edilmiş araca çarpan trenin kabin alanında küçük bir hasar oluştuğunu belirtti. Makinist, demiryolu müfettişleri ve yolcuların tamamı yara almadan kurtuldu. Polis, terk edilmiş kamyonun sürücüsünün tutuklandığını açıkladı. Yapılan bildiride, "Acil fren sisteminin anında uygulanmasına rağmen trenin araçla çarpışmadan önce tamamen durması mümkün olmadı" ifadelerine yer verildi.

O yasa onaylandı: Trans bireyler 'akıl hastası' kabul edilecek! O yasa onaylandı: Trans bireyler 'akıl hastası' kabul edilecek!

VATANSEVERLİK DIŞI!

Bakan John Peter Amewu, olayı Facebook'ta "Talihsiz, sorumsuz ve vatanseverlik dışı" olarak nitelendirdi. Gana Polis Teşkilatı, şüpheli sürücünün kamyonu demiryolu hattında gözetimsiz bıraktığını ve bu durumun trenle çarpışmaya yol açtığını açıkladı. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın devam edeceğini belirterek demiryolu sisteminin güvenli bir şekilde işletileceğine dair güvence verdi. Gana, demiryolu ulaşım sistemini güçlendirmek için Polonya'dan iki dizel motorlu tren satın almıştı.

Muhabir: TAMER AYERİ