Manda sütü devlet desteğiyle kurulan tesiste ürüne dönüştürülüyor Manda sütü devlet desteğiyle kurulan tesiste ürüne dönüştürülüyor

Türkiye'nin İsrail'e yönelik ihracat kısıtlamasına karşılık İsrail'den gelen yanıt dikkat çekiyor. İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, Türkiye'nin bu adımını tek taraflı ticaret anlaşmalarını ihlal etmek olarak nitelendirdi ve Türkiye'ye yönelik yatırımların durdurulması ve Türkiye'den ürün ithalatının engellenmesi için ABD Kongresi'ne çağrı yaptı. Katz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye'den ürün ithalatının engellenmesi için Amerika'daki dostlarımıza talimat verdim. İsrail şiddete ve gasplara boyun eğmeyecek, tek taraflı ticaret anlaşmalarını kabul etmeyecek ve Türkiye'ye karşı ekonomik tedbirler alacaktır" ifadelerini kullandı.

2

Katz ayrıca, "Türkiye'nin ihracatını engellemek için hazırlanacak ürün listesi ve Türkiye'deki yatırımların durdurulması ile Türkiye'den ürün ithalatının engellenmesi için ABD'deki kuruluşlarla temas kurma talimatı verdiğini" açıkladı. Katz, "Kongre tarafından yürütülen boykot yasalarının ihlalini inceleyecek ve buna göre Türkiye'ye yaptırım uygulayacak" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ