Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 4. sınıf öğrencileri, Dr. Öğretim Üyesi İlknur Kılınç’ın Sosyal Sorumluluk Kampanyaları dersi çerçevesinde Ağlı Nedime Kaya Anaokulunu ziyaret etti. Ziyarette öğrenciler, köy okulunu boyayarak renklendirdi. Topluluk ruhunu canlandırmak ve okulun çevresine pozitif bir etki bırakmak amacıyla başlatılan proje çerçevesinde, 7 üniversite öğrencisi okulun iç duvarlarını renkli boyalarla süsledi.

Ağlı Nedime Kaya Anaokulu Müdürü Turan Kebapcı, proje için teşekkür ederek, “Öğrencilerimizin bu proje sayesinde bir araya gelerek el birliğiyle bir şeyler başarması, sadece duvarları renklendirmekle kalmadı. Aynı zamanda birlikte çalışmanın ve dayanışmanın önemini de deneyimlediler. Bu tür etkinlikler, öğrencilerimizin sosyal becerilerini geliştirmelerine büyük katkı sağlıyor” dedi.

Proje çerçevesinde, öğrencilere boyama malzemeleri ve ekipmanlar Hamza Akbak tarafından sağlandı. Ayrıca boyama işlemi sırasında öğrenciler arasında keyifli anlar yaşandı. Yürütülen projede Betül Şensoy, İlayda Güdek, Oğulcan Demirhan, Muhammed Musa Karlıdağ, Berkay Erez Taşar, Taner Maden ve Hasan Hüseyin Sekmen katıldı.
 

Üniversite öğrencileri köy okulunu boyayarak renklendirdi

Kaynak: İHA