A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nda oynadığı 3 maçın 3’ünü de kazanarak şampiyonluk yürüyüşünü sürdürürken, Filelenin Sultanları’nın vazgeçilmez oyuncusu Ebrar Karakurt’tan Yunanistan’la oynayacak karşılaşma öncesinde hayli iddialı bir paylaşım geldi: “Korkmayın , Titreyin ?????”

Ebrar Karakurt, Çekya maçın sonrasında yaptığı paylaşımda, “Devam ke ???”, Azerbaycan karşılaşmasında sonra ise,”Yahşı günde yar yahşıdır,yaman günde yetiş gardaş ?????” paylaşımında bulunmuştu.

Türkiye-Yunanistan maçı 18.00’de


Bu aada A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nın grup aşamasındaki 4'üncü maçında yarın Yunanistan ile karşılaşacak.
Almanya'nın Düsseldorf kentindeki Castello Salonu'nda oynanacak karşılaşma TSİ 18.00'de başlayacak. Grup maçlarına 3-0'lık İsveç ve Azerbaycan galibiyetleriyle başlayan Filenin Sultanları, Çekya'yı ise 3-1 mağlup etti. Milliler, 24 Ağustos Perşembe günü TSİ 21.00'de Almanya ile oynayacağı karşılaşmayla grup maçlarını tamamlayacak.


İşte Filenin Sultanları’nın kadrosu…


Milli takımın kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:
Libero: Simge Aköz, Ayça Aykaç, Gizem Örge
Pasör: Cansu Özbay, Elif Şahin
Orta oyuncu: Eda Erdem, Zehra Güneş, Aslı Kalaç, Kübra Akman
Pasör çaprazı: Melissa Vargas
Smaçör: Hande Baladın, İlkin Aydın, Derya Cebecioğlu, Ebrar Karakurt


4 ülke ev sahipliği yapıyor

Organizasyonda Belçika (A Grubu), Almanya (C Grubu), İtalya (B Grubu) ve Estonya'nın (D Grubu) ev sahipliği yaptığı grup aşamasında 24 takım mücadele ediyor.
Gruplarında ilk 4'e giren ekiplerin yer alacağı son 16 turu maçları 26-28 Ağustos, çeyrek final karşılaşmaları ise 29-30 Ağustos tarihlerinde İtalya'nın Floransa şehri ve Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapılacak.
Yarı final maçları 1 Eylül Cuma, 3'üncülük ve final karşılaşmaları ise 3 Eylül Pazar günü yine Brüksel'de oynanacak.
Şampiyonada gruplar şu şekilde oluşuyor:
A Grubu: Belçika, Slovenya, Sırbistan, Polonya, Ukrayna, Macaristan
B Grubu: İtalya, Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan, Bosna Hersek, İsviçre
C Grubu: Almanya, Azerbaycan, Türkiye, Çekya, İsveç, Yunanistan
D Grubu: Estonya, Finlandiya, Hollanda, Fransa, Slovakya, İspanya


HABER MERKEZİ-AA

Editör: Eray Erginbaş