Hafta sonu birden soğuyan havanın etkisiyle İstanbul’un bazı noktalarında yağış kara dönüştü. Kentin yüksek kesimlerinde mevsimin ilk karı yağsa da bu yağış kısa sürerek yerini sağanağa bıraktı.

İstanbul’un bazı kesimlerinde haftasonu kısa süreli etkili olan kar yağışı, 2016’dan bu yana kasım ayında görülen ilk kar yağışı olarak kayıtlara geçti.

Simge Sağın'dan Icardi bombası: Konserde gol sevincini yaptı Simge Sağın'dan Icardi bombası: Konserde gol sevincini yaptı

Genelde mevsimin ilk karının aralık ayından itibaren düştüğü İstanbul’a, uzun bir aranın ardından kasımda kar yağdı. Bu yağışın ardından sıcaklık yavaş yavaş mevsim değerlerine yükselmeye başladı.

Çarşamba gününden itibaren sıcaklıkların yeniden mevsim normallerinin üzerine çıkacağı tahmin edilse de Megakenti bir kar yağışı daha bekliyor.

Yarından itibaren yağışlı bir haftaya başlayacak İstanbul’a Meteoroloji’nin paylaştığı haritaya göre pazar günü kar gelecek. Pazar günü için hazırlanan haritada, yurdun birçok bölgesi için yerleştirilen kar simgesi İstanbul’da da bulunuyor.

Kaynak: NTV